„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Ketinama rekonstruoti Radvilų rūmus ir įkurti Antano Gudaičio galeriją

Lietuvos dailės muziejus (LDM) Vilniuje artimiausiu metu rengiasi rekonstruoti Radvilų rūmus ir įkurti dailininko Antano Gudaičio galeriją.
Netrukus prie Radvilų rūmų įėjimo nebeliks klubo „Woo“ pavadinimo.
Radvilų rūmai / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

„Šiais metais pradėsime projektavimo, tyrimo darbus ir paruošime taip, kad rūmai būtų pradėti renovuoti“, – ketvirtadienį per spaudos konferenciją apie Radvilų rūmus kalbėjo muziejaus direktorius Romualdas Budrys.

Pasak jo, finansavimą rūmams tvarkyti bus mėginama gauti iš Europos Sąjungos (ES) fondų. Pastato atkūrimas be vidaus įrangos ekspozicijoms galėtų kainuoti apie 40 mln. litų.

Jei šiemet ar kitąmet pavyktų gauti finansavimą, rūmai galėtų būti atidaryti 2018 metais, minint atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį

Šiuo metu išlikę trys autentiški rūmų korpusai, dar dalis jų perstatyta. Originaliuose rūmuose buvo keturios galerijos ir penki bokštai. Pasak R.Budrio, pastatą galima atstatyti segmentais.

Jei šiemet ar kitąmet pavyktų gauti finansavimą, rūmai galėtų būti atidaryti 2018 metais, minint atkurtos Lietuvos valstybės šimtmetį.

„Tai yra realu vykdant sekcijiniu būdu, po korpusą“, – sakė R.Budrys.

Pasak Dailės muziejaus vadovo, rūmuose galėtų veikti 1000 kvadratinių metrų nacionalinių ir tarptautinių parodų centras, 500 vietų meno renginių ir forumų salė.

Renovuotuose rūmuose planuojama įkurti Lietuvai dovanotų dailininko Arbito Blato kūrinių ekspoziciją bei Aleksandro Vasiljevo mados kolekciją.

Tuo metu dabartiniame Medicinos bibliotekos pastate Kaštonų gatvėje tikimasi įsteigti dailininko A.Gudaičio galeriją, kurios įkūrimo klausimas neišsprendžiamas 20 metų.

R.Budrio teigimu, pagal Kultūros ir Sveikatos apsaugos ministerijų susitarimą, šis pastatas galėtų būti perduotas kultūros reikmėms, jei tam pritars Vyriausybė.

„Išsikels ji (biblioteka – BNS), ir gal tas pastatas gali būti pritaikytas A.Gudaičio galerijai“, – vylėsi direktorius.

Šalia galerijos tame pačiame pastate svarstoma įkurdinti ir liaudies meno kolekciją.

1989 metais miręs menininkas A.Gudaitis testamentu apie 400 savo tapybos darbų, piešinių, eskizų paliko Lietuvos dailės muziejui su sąlyga, kad po mirties jo dirbtuvė Gedimino prospekte, Žemaitės skvere, būtų perstatyta ir joje būtų galima eksponuoti jo darbus. Medicinos biblioteka yra netoli nuo šios vietos.

Pasak R.Budrio, šiemet taip pat žadama baigti Palangos gintaro muziejaus renovaciją, taip pat ruošiamasi modernizuoti kitas parodų erdves: Vilniaus paveikslų galeriją, Chodkevičių rūmus. Čia reikia spręsti mikroklimato klausimus, tvarkyti kiemą, vandentiekį, apšvietimą.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“