Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos 80-mečio iškilmėse bus inauguruoti du garbės daktarai – Vytautas Landsbergis ir Eimuntas Nekrošius

Balandžio 25 dieną Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje vyksiančiose Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) iškilmėse bus inauguruoti du Garbės Daktarai – muzikologas profesorius Vytautas Landsbergis ir teatro režisierius Eimuntas Nekrošius.
Vytautas Landsbergis
Vytautas Landsbergis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

E. Nekrošius – pirmasis lietuvių teatro menininkas, kuriam suteikiamas akademinis Garbės Daktaro (Doctorem Honoris Causa) vardas. Tokiu būdu LMTA įvertina išskirtinį šio režisieriaus talentą, neeilinius nuopelnus Lietuvos teatro  raidai ir Lietuvos vardo garsinimą pasaulyje

Profesoriui habilituotam daktarui Vytautui Landsbergiui LMTA Garbės Daktaro vardą teikia už itin platų, aktualumo neprarandantį, originalų lietuvių kultūros tyrimų diskursą, nacionalinių vertybių iškėlimą ir propagavimą tarptautiniu lygiu, įtaigią meninę, mokslinę, kultūrinę, visuomeninę ir švietėjišką raišką, neeilinius nuopelnus Akademijai, valstybei ir pasauliui.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos istorijos ištakos siejamos su 1919 m. kompozitoriaus Juozo Naujalio Kaune įsteigta muzikos mokykla. Aneksuotame Vilniuje iki 1940 m. veikė Mečislavo Karlovičiaus konservatorija ir Žydų muzikos institutas, o Klaipėdoje – kompozitoriaus Stasio Šimkaus įsteigta Klaipėdos muzikos mokykla. Tačiau visos šios institucijos neturėjo aukštosios mokyklos statuso, kurios poreikis Lietuvoje tolydžio augo.

Eimuntas Nekroaius
Eimuntas Nekrošius

Todėl 1933 m. vasario 7 d. Kauno muzikos mokykla buvo perorganizuota į aukštąją mokyklą – Kauno konservatoriją (direktorius – kompozitorius Juozas Gruodis). Būtent nuo šios datos 2013-aisiais skaičiuojami Lietuvos muzikos ir teatro akademijos aštuoniasdešimtieji gyvavimo metai.

Dabar Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ruošiami muzikos, teatro, kino, šokio profesionalai – muzikos atlikėjai, kompozitoriai, dirigentai, muzikos pedagogai, aktoriai, šokėjai, choreografai, teatro režisieriai, kino režisieriai, operatoriai, dramaturgai, vaizdo ir garso režisieriai, muzikologai, etnomuzikologai, teatrologai, kinotyrininkai, meno vadybininkai.

Kiekvienais metais LMTA studentai ir dėstytojai tampa prestižinių tarptautinių konkursų ar tarptautinių muzikos, teatro, kino festivalių laureatais ir yra gerbiami meno pasaulyje kaip koncertuojantys muzikos atlikėjai, novatoriški teatro ir kino menininkai. Akademijos absolventai laukiami visose Lietuvos profesionaliose meno įstaigose ir organizacijose. Dalis studentų, dar mokydamiesi LMTA, suburia savo muzikos kolektyvus, nepriklausomus teatrus, kurie reikšmingai įsilieja į šalies ir užsienio kultūros ir meno erdves. Kasmet Akademijos salėse įvyksta apie du šimtus koncertų, atvirų Lietuvos visuomenei.

XXI amžiaus Akademiją suvokiame kaip aktualią ir konkurencingą studijų bei kūrybiškumo platformą. Kuriame ją kaip modernų menininkų traukos centrą, išsiskiriantį pripažintų Lietuvos ir pasaulio profesionalų santalka kūrybai ir mokslui.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?