Tarptautinį baleto konkursą vertino ir Lietuvos baleto žvaigždė Eglė Špokaitė

Įsibėgėja naujas tarptautinis baleto konkursas „WBC OPEN”, kurio tikslas – sudaryti galimybę įvairių pasaulio regionų šokėjams varžytis, pasak organizatorių, „savame kieme“. Konkursą rengia „World Ballet Competition“ (WBC) – JAV baleto profesionalus vienijanti organizacija, įkurta 2007 metais, siekianti populiarinti baleto meną šiuolaikinės žiniasklaidos ir technologijų pagalba.
„WBC OPEN“ žiuri Eglė Špokaitė, Cosminas Marculetiu, Elisabetta Hertel
„WBC OPEN“ žiuri Eglė Špokaitė, Cosminas Marculetiu, Elisabetta Hertel / Ovidiu Matiu nuotr.

Antrasis „WBC OPEN“ įvyko Rumunijos mieste Sibiu šių metų kovo 21–24 dienomis. Tarp konkurso žiuri – baleto solistė Eglė Špokaitė, atstovavusi Lietuvai ir savo vardo baleto mokyklai, jau keletą metų sėkmingai veikiančiai Vilniuje ir Kaune.

Kartu su Egle Špokaite konkurso dalyvių pasirodymus vertino Oriono baleto trupės meno vadovas Sergiu Anghelis (Rumunija), scenografas ir kostiumų dailininkas Dorinas Galas (Vokietija), Niu Džersio baleto trupės baletmeisterė Liuba Guliajeva (JAV), „Accademia Internazionale Coreutica“ direktorė Elisabetta Hertel (Italija), baletmeisteris ir pedagogas Alexanderis Hoffmanas, trupės „Festival Ballet Providence“ baletmeisteris Cosminas Marculetiu (JAV), trupės „Central Florida Ballet“ ir WBC įkūrėjas bei vykdantysis direktorius Vasile Petrutiu (JAV). 

Ovidiu Matiu nuotr./Cristina Dijmaru (Rumunija) ir Yoel Carenno (Kuba). Dianos ir Akteono Pas de deux
Ovidiu Matiu nuotr./Cristina Dijmaru (Rumunija) ir Yoel Carenno (Kuba). Dianos ir Akteono Pas de deux

Eglė Špokaitė jau yra dalyvavusi baleto konkursų vertinimo komisijų darbe – 2002 metais ji buvo pakviesta į jauniesiems Lietuvos baleto šokėjams gerai žinomą Šiaurės ir Baltijos valstybių jaunųjų baleto artistų konkursą Švedijos mieste Mora, kuriame buvo apdovanotos tuometinės M.K. Čiurlionio menų mokyklos Baleto skyriaus moksleivės Jurgita Dronina (antroji vieta) ir Olesia Pavliukevič (trečioji vieta).

Pasak Eglės Špokaitės, „BWC OPEN“ vertinimas buvo įtemptas darbas: kiekvieną konkurso dalyvį teko vertinti iškart po pasirodymo, bendras balų skaičius naudojantis kompiuteriu iškart būdavo paviešinamas. Kad išvengtų interesų konflikto, balsavime negalėjo dalyvauti žiuri nariai, bent menkiausiai susiję su mokykla, kuriai atstovavo vienas ar kitas konkursantas.

„WBC OPEN“ skiriasi nuo „WBC“ konkurso, rengiamo Orlando mieste Floridoje (JAV) tuo, kad jo sąlygos pritaikytos dalyvių poreikiams ir galimybėms – čia savo jėgas skatinami išbandyti tie, kurie abejoja savo jėgomis, nesiryžta dalyvauti ar nesitiki laimėti didžiuosiuose baleto konkursuose, kurie neturi galimybių pasiekti toli vykstančių, žinomų konkursų. Dalyvaudami renginyje talentingieji šokėjai gali pasiekti pasaulio baleto centrus.

Konkurso dalyviai varžėsi Įžanginėje (9–13 metų), Parengiamojoje (14–17 metų) ir Profesionalų (18–26 metų) grupėse, taip pat buvo vertinami 9–26 metų šokėjų ansamblių ir 14–26 amžiaus šokėjų duetų pasirodymai.

Konkurso dalyviai galėjo rinktis šokti vieną ar dvi variacijas, variaciją ir šiuolaikinės choreografijos kūrinį, pasirodyti net tris kartus, taip pat dalyvauti duetų konkurse – tad svarbiausia buvo pačių jaunųjų šokėjų iniciatyvumas, sprendimas, su kokia programa ir kūriniais jie gali padaryti didžiausią įspūdį.

Konkurso nugalėtojams įteikiami medaliai bei suteikiami I, II ir III vietos laureatų vardai. Pagrindinis prizas – 3000 JAV dolerių ir kvietimas dalyvauti į WBC konkursą Floridoje – gali būti įteiktas vienam ar išskirstytas keliems šokėjams.

„Pagrindinis mano dalyvavimo šio konkurso žiuri darbe tikslas – dar kartą patirti ir iš arti susipažinti su tarptautinių baleto konkursų rengimo ypatumais. Neslėpsiu, kad esu gavusi WBC pasiūlymą reguliariai rengti konkursą Lietuvoje. Jis galėtų vadintis „WBC OPEN – Lithuania“. Tai būtų didelė galimybė praplėsti Lietuvos baleto ribas tiek garsinant mūsų baleto mokyklą ir profesionalus, tiek ir pritraukiant talentingiausius pasaulio jaunuosius šokėjus ir baletmeisterius. Ieškome bendraminčių, partnerių ir rėmėjų. Labai džiaugiuosi, kad pirmieji, palaikę šią idėją ir pasiryžę prisidėti prie jos įgyvendinimo – JAV gyvenantys ir kuriantys baleto solistai Mindaugas Baužys ir jo žmona Vilija Putriūtė“, – ateities planais dalinosi Eglė Špokaitė.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis