„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Vokietijoje atšaukta pernelyg tikroviška opera apie holokaustą

Vokietijoje, Diuseldorfo mieste, atšauktas Richardo Wagnerio operos „ Tannhäuser“ pastatymas, kurio veiksmas vyksta nacių koncentracijos stovykloje.
Holokaustas.
Holokaustas. / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Temos: 1 Holokaustas

Žiūrovus šokiravo pernelyg realistiški mirties scenų vaizdai, praneša LRT naujienų tarnyba.

Kaip praneša Vokietijos savaitraštis „Der Spiegel“, režisierius ir žinomas Vokietijos aktorius Burchardas Kozminskis nusprendė pagrindinį operos veikėją – Tannhauserį – parodyti kaip nacių nusikaltėlį, o scenoje įrengti net dujų kambarį.

Operos ir baleto rūmai, kuriuose rodytas naujas Richardo Wagnerio operos „Tannhäuser“ pastatymas, jau anksčiau buvo pranešę, kad ši interpretacija susilauks prieštaringų vertinimų. Tačiau tokios reakcijos veikiausiai nesitikėta – premjeros vakarą kilo protestai, o kai kurios scenos taip sukrėtė žiūrovus, kad jiems teko kreiptis pagalbos į medikus.

„Nesame tikri dėl kelių scenų, ypač sušaudymo scenos – ši scena per daug stipriai sukrėtė daugelį žiūrovų, jie patyrė tiek fizines, tiek psichologines traumas, dėl kurių teko kreiptis į medikus“, – rašoma operos ir baleto teatro pranešime.

Teatro režisieriui Burchardui Kozminskiui atsisakius pakoreguoti spektaklį, operos ir baleto rūmai pranešė, kad nebegali rodyti tokio pastatymo. Vietoje operos žiūrovai nuo šiol galės išgirsti tik koncertą.

Pats režisierius teigė esąs „sukrėstas“ tokio sprendimo, praneša laikraštis „Westdeutsche Zeitung“. Interviu šiam leidiniui režisierius teigė, kad jau prieš 10 mėnesių operos ir baleto teatras tiksliai žinojo apie ką ir koks bus spektaklis, be to ir repeticijos nebuvo uždaros – teatro atstovai galėjo puikiai suprasti, koks bus spektaklis. Per 50 spektaklių pastatęs režisierius priduria, kad jis nėra ir nenori būti skandalingu režisieriumi.

Diuseldorfo žydų bendruomenės atstovas teigė, kad šis operos pastatymas yra „neskoningas“, tačiau neragino jo išimti iš repertuaro. Esą nors R. Wagneris ir buvo „aršus antisemitas, jis neturėjo nieko bendra su holokaustu“.

Vis dėlto vienas didžiausių R. Wagnerio kūrybos mėgėjų buvo Adolfas  Hitleris – taigi nenuostabu, kad šio kompozitoriaus operų pastatymai Vokietijoje dažnai sukelia skandalus.

Šiemet minimos 200-osios R. Wagnerio gimimo metinės ir kone visi vokiečių operos ir baleto teatrai planuoja statyti jo kūrinius. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs