Dizainas kaip įvykis Kaune: nuo pandemijos vaizduotės iki ateities miesto vizijų mokslinės fantastikos keliu

Įsibėgėjant Kauno kelionei šiuolaikinės sostinės link, „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ „Dizainas laimei“ programa pristato naują, debiutuojantį renginį mieste – Kauno DIZAINO įvykį.
„Physx“, Cosimo Scotucci (Italija)
„Physx“, Cosimo Scotucci (Italija)

Kaip rašoma pranešime spaudai, UNESCO dizaino kūrybinių miestų tinklui priklausančiame Kaune spalio 23–31 d. vykstančių renginių dėmesys nukryps į dizaino misiją įvairiais aspektais nuo grožio ir patogumo iki mokslinio ateities vizijos prototipavimo. Kas yra geras dizainas mieste, kokia yra dizaino misija, kuriant ateities miestą, ar miestiečiai jaučia pridėtinę dizaino vertę?

Šis, savaitės trukmės renginių – paskaitų, diskusijų, parodų – ciklas sieks diskutuoti šiais ir kitais klausimais, susipažinti su gerosiomis šalies ir užsienio miestų praktikomis bei konkrečiais dizaino pavyzdžiais.

„Miestai keičiasi itin sparčiai. Priklausomai nuo aplinkybių kinta ir įsivaizdavimai apie galimus jo ateities scenarijus: nuo globalaus kaimo idėjos iki grįžimo prie pirmykščių kolektyvinio sugyvenimo formų. Šiandien susidūrus su pandemijos realybe, stebime, kad miestas gali tapti taip pat ir dramatiškos atskirties vieta, o poreikis turėti saugių ir harmoningų, įvairioms visuomenės grupėms prieinamų erdvių, iškyla ypač aštriai.

Arvydo Čiukščio nuotr./„Miesto pirtis“, Autoriai: Aleksandras Lukėnas ir Jurgis Garmus
Arvydo Čiukščio nuotr./„Miesto pirtis“, Autoriai: Aleksandras Lukėnas ir Jurgis Garmus

Dizainu kaip įvykiu mieste sieksime atskleisti, kad dizainas, sujungiantis meną, kultūrą, industrijas ir technologijas, šiame kontekste slepia didelę jėgą ne tik funkcionuoti kaip grožio ar patogumo kūrėjas, bet ir spręsti socialines problemas ar atliepti ateities miesto poreikius“, sako „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ programos „Dizainas laimei“ kuratorė dr. Jūratė Tutlytė.

Pačiose netikėčiausiose ir tuo pačiu kasdieniškiausiose miesto erdvėse Kauno dizaino renginio metu įsikurs dizaino artefaktų paroda „Pandemijos vaizduotė“, skirta atspindėti pandemijos laikotarpiu iššauktus kūrybinės vaizduotės vaisius: kritinių situacijų dizaino sprendinius, kūrybiškus atsakus į karantino suvaržymus. „Pandemijos vaizduotė“ leis susidurti su kuriama nauja tikrove – įkvepiančia ir suprojektuota dizaino praktikų bei vizionierių iš Prancūzijos, Vokietijos, Nyderlandų, Lietuvos ir kitų šalių.

Kaip reikia planuoti miestus šiandien, kad juose patogiai galėtume gyventi ir rytoj, ar išsaugosime asmeninę erdvę, kai skaitmeninimas radikaliai keičia mūsų gyvenimo būdą ir kaip atrodys gyvenamoji fizinė aplinka?

Į šiuos klausimus atsakymų ieškos ir mokslo bei Kauno miesto ateities viziją kurti mokysis, naudodami fantastinį prototipavimo metodą, kita Kauno dizaino įvykio programos dalis – mokslinio prototipavimo dirbtuvės, kuriose dalyviai mokysis kurti ateities verslo, mokslo, miesto vizijas, naudojantis fantastinio prototipavimo metodu. Dirbtuves ves biologijos mokslų daktaras Rolandas Maskoliūnas kartu su svečiais iš Didžiosios Britanijos.

Visą Kauno dizaino įvykio programą: diskusijas, dirbtuves, pokalbius bei parodas – galima rasti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis