Pasakojimo pasirodymas (angl. storytelling), pasak aktoriaus, nauja patirtis ir jam pačiam: „Rašau prisiminimus, juos sukonkretinu, susieju su įvykiais, kurie nėra tik mano vieno istorija. Labai įdomus kūrybinis darbas.“
Kalbėdamas apie karantiną aktorius vylėsi, kad jis jau nebesikartos ir liks istorija. Beje, vieta, kurioje vyks E.Kvoščiauskas pasirodymas – simbolinė ir jam pačiam. Iš Vilkijos (Kauno r.) kilęs aktorius čia seniau veikusiame Vytauto parke su tėvais leisdavo laiką.
Tuo tarpu prisimindamas buvusį karantiną aktorius sako, kad jis privertė suprasti ir apmąstyti nemažai dalykų.
„Tai buvo ir didelė stagnacija, bet ir davė tam tikrų vertinimo dalykų – profesijos, pinigų, laiko ir viso kito reikšmė gyvenime. Kad ir kaip banaliai tai beskambėtų, trūko tų paprastų dalykų, kai tu jauti jaudulį ir eini į sceną vaidinti. Per karantiną to visiškai nebuvo“, – kalbėjo aktorius.
Pasibaigus karantinui ir sugrįžus renginiams apėmė dar vienas keistas jausmas – tapo tarsi nejauku grįžti į sceną.
„Atrodo, lyg norėtum pasislėpti tarp tų keturių sienų, neiti į viešumą. Tokie dviprasmiški dalykai“, – kalbėjo aktorius.
Prisimindamas savo karantino patirtis, E.Kvoščiauskas sako, kad jo laikas nebuvo itin išskirtinis: „Kaip ir visų. Dažniau pasirodydavo „Netflix“ užsklanda, skaičiau knygas, labai gerai išsivaliau spintas, o kojines sulankstydavau taip, kaip nesu dar sulankstęs gyvenime“, – juokėsi E.Kvoščiauskas.
Tuo tarpu antrojo karantino metu aktorius keliavo, mat tokios sąlygos, sugriežtinus kelionių reikalavimus, buvo: „Ir man stogas nenuvažiavo. Dėl to nepirkau bereikalingų daiktų, ką darė kai kurie mano pažįstami. Apie tai irgi kalbėsiu pasirodyme.
Kelionės leido pamatyti kitokį pasaulį – kai jis buvo šiek tiek sustojęs. Tie tušti oro uostai, tušti ir tarsi negyvi miestai. Londonas – negaliu patikėti... Matai tokį tuščią miestą, vaikščiodamas po jo centrines gatves. Tarsi vaikštinėtum po kino studijos pavilijonus su dekoracijomis.“
Pasirodymo metu aktorius kalbės ne tik apie savo patirtis, bet ir apie kitus karantino įvykius: „Miksuosiu, kad tai nebūtų vien mano patirtys, kaip aš guliu ant sofos ir kažką faino skaitau. Pajungiu kai kuriuos komiškesnius nutikimus, susijusius su kaukės nešiojimu ar į Lietuvą parskraidintais lietuviais emigrantais, kurie autobusais buvo vežami izoliuotis“, – sakė aktorius.
Atsakydamas į klausimą, kodėl apie tai verta kalbėtis ir pasakoti, aktorius sako, kad aiškaus atsakymo dar neturintis pats.
Pasirodymo metu aktorius kalbės ne tik apie savo patirtis, bet ir apie kitus karantino įvykius.
„Tas laikotarpis davė dalykus, kuriuos tu pamatai iš šalies. Daugelį žmonių jis tarsi nuleido ant žemės. Po pirmojo ir antrojo karantino pabaigos mes vėl labai staigiai pamirštame vertybes ir šokame į viršų, nevertindami tam tikrų svarbių dalykų.
Gal todėl ir reikia apie tai kalbėti, gal todėl ir reikia prisiminti? Taip, šios patirtys nėra karo prisiminimai, tai ne karas. Bet... Kažkam tai tam tikra prasme – karas. Žmonės neteko savo artimųjų, bankrutavo verslai ir taip toliau. Tu matei ir kolegas, kurie vos galą su galu suduria, nes neturi finansų. Reikia prisiminti, reikia apie tai kalbėti“, – svarstė E.Kvoščiauskas.
Aktorius pasakojo, kad savo pasirodyme kalbės tiek apie linksmus, tiek apie skaudžius dalykus, taip pat atskleis savo šeimos skausmingus patyrimus.
„Labai viliuosi, kad šeštadienio susitikimas su publika inspiruos mane neapleisti šito žanro“, – sakė aktorius.
E.Kvoščiausko pasakojimas vyks spalio 9 d. 19 val. „O kodėl ne?“ (Perkūno al. 4, Kaunas).
„Istorijų festivalis“ yra vienas iš didžiųjų Kaunas 2022 programos „Atminties biuras“ renginių. 2019 metų spalį startavusi iniciatyva jungia istorijų pasakotojus: muziejininkus, teatralus, menininkus, pavienius istorijos entuziastus, profesionalius pasakotojus („storitelerius“), vietos bendruomenių aktyvistus ir kitus.
Festivaliu siekiama priminti daugiatautę Kauno ir jo apylinkių atmintį, stiprinti dialogą tarp skirtingų bendruomenių, skatinti pasididžiavimą vieta, kurioje gyvename, o kartu – kalbėti šiuolaikiniam europiečiui aktualiomis temomis.