Tarp susirinkusių būsimųjų savanorių – tiek studentai, tiek ir vyresnio amžiaus žmonės. Pasak „Kaunas 2022“ savanorių programos kuratorės Marijos Pulokaitės, prisijungiant prie Kultūristų amžius yra visiškai nesvarbus, o vyresni žmonės čia laukiami ypatingai.
Visų pirma, ši savanorystė yra naujos patirtys, pažintys ir žinios patiems savanoriams, mat jiems bus organizuojami įvairūs mokymai ir seminarai, pažintis su Kauno kultūros lauku bei Kauno – būsimos Europos kultūros sostinės programa.
„Kauno miestui ir rajonui tai vienintelė galimybė – miestas ir rajonas tik vieną kartą gali tapti Europos kultūros sostine. Todėl tikiuosi, kad belaukdami 2022 metų ir besiruošdami jiems mes visi suremsime pečius“, – sakė M.Pulokaitė.
Viso Kaune ir rajone iki 2022 metų turėtų dirbti daugiau nei tūkstantis savanorių, o kultūros sostinės metais čia išaugs ir svečių iš užsienio skaičius.
Kaip susirinkusiems pasakojo M.Pulokaitė, kai kuriuose Europos miestuose vien didžiuosiuose kultūros sostinių atidarymų renginiuose dalyvauja apie 1500 savanorių.
Pasak „Kaunas 2022“ atstovų, norint tapti Kultūristu nėra būtina turėti kultūros, vadybos, komunikacijos ar kitų žinių – pakanka motyvacijos ir teisingo požiūrio, o savanorystės programa sukurta taip, kad kiekvienam prisijungiančiam padėtų tapti savo miesto ir rajono kultūros ambasadoriumi.
Kaip teigė patys į renginį susirinkę būsimieji Kultūristai, juos čia atvedė noras geriau pažinti savo miestą, įgyti naujos patirties ir žinių tarptautiniame projekte, taip įprasminant savo veiklą.
Ne vienas savanoris akcentavo tai, kad ši savanorystė jiems atrodo rimta, todėl iš šios veiklos tikisi daug patirties.
„Esu Rytis, kaunietis. Savanoriavau kitoje organizacijoje, kuri yra puiki, bet dabar noriu kažką naujo ir rimto, noriu naujovių, būti jūsų organizacijos dalis“, – kalbėjo į susitikimą atėjęs vaikinas.
„Kaunas yra nuostabus, nuostabi jo architektūra. Ir labai daug kultūros. Noriu padėti“, – savo emocija dalinosi būsimoji savanorė.
Į susitikimą atėję kiek vyresnio amžiaus žmonės teigė, jog juos nudžiugino tai, kad į Kultūristų gretas kviečiami ne tik studentai, tačiau ir visi, kurie myli Kauną ir gali prisidėti prie būsimosios Europos kultūros sostinės veiklos.
Susitikimo M.Žilinsko dailės galerijoje metu Kultūristai supažindinti su „Kaunas 2022“ programa ir idėjomis, kurias pristatė „Kaunas 2022“ vadovė Virginija Vitkienė ir programų kuratorė Ana Čižauskienė, o gerą nuotaiką palaikė šokių trupė „Nuepiko“.
Nors Kaunas Europos kultūros sostine taps tik 2022 metais, tačiau jau dabar mieste ir rajone vyksta daug renginių ir veiklų, kur reikia savanorių pagalbos. Svarbiausi jų, žinoma, didieji renginiai, kuriuose dalyvauja nuo kelių šimtų iki kelių tūkstančių kauniečių bei miesto svečių.
Didieji kasmetiniai „Kaunas 2022“ renginiai:
- Tarptautinė laimės diena
- Europos kultūros sostinių forumas
- Kiemų šventė
- Tarptautinė jaunimo vasaros stovykla
- Tarptautinis scenos menų festivalis „ConTempo“
- „Fluxus“ festivalis ir kopimas į Parodos kalną
- Istorijų festivalis
- Kauno dizaino įvykis
Pagal savo pomėgius ar tai, kas atrodo įdomu, Kultūristai gali rinktis ir savo veiklos kryptis:
- techninis įgyvendinimas (renginių logistika, renginio paruošimas, techninė pagalba, scenos vadyba, renginių ženklinimas, srauto valdymas)
- komunikacija (fotografavimas, retušavimas, filmavimas, montavimas, straipsnių rašymas, plakatų, skrajučių platinimas)
- svetingumas ir informacija (atlikėjų, pranešėjų, kitų svečių priėmimas, ekskursijų vedimas mieste, svečių parvežimas iš oro uosto, darbas informacijos centruose, dalyvių registracija ir akreditavimas, lankytojų srautų valdymas ir pan.)
Šiuo metu prie „Kaunas 2022“ savanorių jau yra prisijungę apie 450 įvairaus amžiaus Kauno miesto bei rajono gyventojų.
Norintieji tapti „Kaunas 2022“ Kultūristais ir geriau susipažinti su savanorystės programa kviečiami užpildyti anketas.