Kauniečiai šventė Laimės dieną: muzika skambėjo pro langus, laimės ieškojo ant stogų, miesto gatves nuspalvino šokėjai

Šeštadienį Kaune švenčiama Laimės diena, sutapusi su muziejų ir galerijų atidarymu. Laimės dienos iššūkiu tapo ir vis dar esantys karantino ribojimai, tačiau organizatoriai į situaciją pažvelgė kūrybiškai: muzika skambėjo pro langus, ant stogų, gatvėse. Švęsti laimę kauniečius pakvietė „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda, Kauno miesto savivaldybė ir įvairios kultūros įstaigos.
Laimės diena Kaune
Laimės diena Kaune / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Džiaugiamės galėdami padovanoti kauniečiams malonias akimirkas saugiai, netikėtai ir šiek tiek kitaip. Daug kam šis laikotarpis buvo sudėtingas, sunkiai įveikiamas, keliantis nerimą, o ir gerokai prailgęs. Todėl Laimės dieną kviečiame pažvelgti kita kryptimi, tiesiog pakelti akis aukštyn, pasimėgauti gražia muzika ir pasidalinti šypsena su pačiais artimiausiais“, – sakė Kauno miesto mero pavaduotojas Mantas Jurgutis.

Šventinę dieną pradėjo Laimės autobusas, iš Kauno autobusų stoties išvykęs į Kauno rajoną, o pro jo langus skambėjo „Kaunas 2022” ambasadorės atlikėjos Jurgos, grupės „Golden Parazyth“, „Flash Voyage“, kitų atlikėjų muzika.

Vėliau ant M.Žilinsko galerijos stogo pasirodymą surengė Garbanotas bosistas ir šokėjai, prie Čiurlionio muziejaus – karinių oro pajėgų orkestras, o pro savivaldybės langus praeivius sveikino orkestras „Ąžuolynas“.

Prie Laimės dienos renginių Kaune prisijungė ir Istorinė prezidentūra bei Muzikinis teatras, kurio solistai miestiečius taip pat pasveikino iš Istorinės prezidentūros balkono, sporto bendruomenė „Šešios trim“, ant vieno daugiabučio stogo surengusi sporto treniruotę, įvairūs Kauno muziejai, kultūros bei visuomeninės organizacijos.

Kokia yra išdezinfekuota laimė? Į šį klausimą judesiu atsakymo ieškojo Kauno šokio teatro „Aura“ ir valstybinio muzikinio teatro baleto šokėjai. Pagrindinėse Kauno senamiesčio gatvėse bei Laisvės alėjoje surengtoje jų eisenoje praeiviai galėjo stebėti jų laimės transformaciją – įsikūnijimą į skirtingus personažus ir kūno judesių improvizacijas.

„Nuepiko“ šokio trupė su Kauno šiuolaikinio šokio ir cirko atstovais kauniečius pasitiko netoli „Akropolio“, gatvėje. Pakaitomis, degant raudonai šviesai, čia skambėjo šokiai ir improvizacijos.

Nacionalinis Kauno dramos teatras pakvietė į lauko galeriją „Teatro galerija 100: asmenybės kuria istoriją“. Ką tik prasidėjęs šių metų „Kino pavasaris“ specialiai Laimės dienai dovanojamo trumpametražį animacinį filmą bei vaizdo-garso instaliaciją Kauno autobusų stotyje, o Kauno geležinkelio stotyje skambėjo kas valandą iki pat vakaro skamba pasaka apie laimę iš Kauno Žvėries pasakų knygos „Kaip šiltą vasaros naktį Žvėris kalbasi su virėju Vasiliausku apie laimę“.

Laimės dienos proga surengtas Kauno miesto simfoninio orkestro koncertas. Karo muziejaus didžiojoje salėje vykęs koncertas buvo transliuojamas tiesiogiai, jo metu skambėjo J.Naujalio, W.A.Mozarto, Á.Piazzolla, E.Griego, E.Y.Harburg, E.Chabro kūriniai.

Laimės diena neapsiribojo tik renginiais. „Metas pakilti“ – tokią šių metų temą pasirinko organizatoriai, kviesdami įsigilinti į jausmus ir sutelkti dėmesį į dalykus, teikiančius laimę. Net ir sunkiomis sąlygomis laimė nėra tolima, ji – šalia.

„Pasaulinės pandemijos metu ėmėme kitaip vertinti dalykus, kurie mums anksčiau atrodė natūralūs: susitikti su draugais, eiti į kiną ar spektaklį, lankytis galerijose ir muziejuose ar stebėti krepšinio varžybas sirgalių pilnoje arenoje.

Kadangi jau kuris laikas tenka to atsisakyti, daugelio iš mūsų laimės koeficientas taip pat sumažėjęs. Todėl per šią Laimės dieną kalbame ir skiriame daug dėmesio mūsų emocijoms ir jausmams, o tuo pačiu kviečiame pakilti ir atrasti būdų, kaip kūrybiškai ir saugiai praskaidrinti dabartinę kasdienybę”, – sakė „Laimės dienos“ organizatorė Irutė Tumaitė.

Nuo vidurdienio ne tik kauniečius, bet ir visos Lietuvos žmones tiesiogiai pasiekė „Laimės maratonas“ – įvairius mūsų laimės ir laimingumo aspektus paliečiantys pasidalijimai gerąja praktika ir sėkmės istorijomis.

Maratono metu įvairiausi specialistai – psichologai, gyvenimo būdo treneriai, mokslininkai, žinomi žmonės dalijosi žiniomis ir patirtimi, kaip ir kur ieškoti mumyse slypinčių laimės daigų, kaip paleisti savo nerimą, išmokti savistabos, o maratono vairininke tapo „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ Laimės dienos ambasadorė, žurnalistė, tinklaraščio „Laimės dieta“ autorė, radijo ir televizijos laidų vedėja Rimantė Kulvinskytė.

Apie Laimės dieną

  • 2018 metais oficialiais Tarptautinės laimės dienos ambasadoriais Lietuvoje tapo projekto „Kaunas ir Kauno rajonas – Europos kultūros sostinė 2022“ komanda, įsitikinusi, kad Kaunas yra laimingų žmonių miestas.
  • Švęsti laimę visame pasaulyje pradėta 2013-iais. Tarptautinė laimės diena – Jungtinių Tautų inicijuota šventė, siekianti stiprinti vieną svarbiausių emocijų kiekvieno žmogaus gyvenime – laimę.
  • Prie Laimės dienos Kaune ir rajone kiekvienais metais jungiasi muziejai, bibliotekos, mokyklos, darželiai, bendruomenės, įmonės ir kt.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis