Kultūros forumas: „Kaunas 2022 patirtys. O kas toliau?“

Vasario 14 d. Nacionaliniame Kauno dramos teatre vyksiantis kultūros forumas „Kaunas 2022 patirtys. O kas toliau?“ sukvies kultūros lauko dalyvius pasidalinti Europos kultūros sostinės metais įgyta patirtimi ir kryptingai apžvelgti didžiulio kūrybinio potencialo išnaudojimą ateityje, rašoma pranešime žiniasklaidai.
„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ uždarymo renginys
„Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ uždarymo renginys / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Europos kultūros sostinės metais Kauno mieste ir rajone įvyko beveik 3000 kultūrinių įvykių, sulaukę 2 mln. žiūrovų dėmesio, tad toks kultūrinis aktyvumas ir pakilimas nusipelno detalaus aptarimo.

Vedinas šio tikslo ir įgyvendinęs 6 skirtingus projektus, Nacionalinis Kauno dramos teatras, nusprendė organizuoti forumą ir bandyti paliesti scenos menų, vizualiųjų menų, ypatingai didelius projektus vykdžiusių mažųjų organizacijų patirtis ir įžvalgas.

Forumą sudarys dvi dalys: pranešimai ir baigiamoji apvaliojo stalo diskusija, kurioje dalyvaus LR kultūros ministerijos, Kauno miesto ir rajono savivaldos atstovai.

Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Premjeros svečiai
Eriko Ovčarenko / BNS nuotr./Premjeros svečiai

Nacionalinio Kauno dramos teatro generalinio direktoriaus Egidijaus Stanciko teigimu, kultūros sostinės projektų įgyvendinimas pareikalavo maksimalių pajėgų sutelkimo iš didžiųjų organizacijų, omažoms įstaigoms, kurios neturi ypatingų žmogiškųjų išteklių, gamybinių bazių ir finansinių galimybių, tai buvo didelis iššūkis.

„Dabar jau žinome, kad visiems pavyko, ir Europos kultūros sostinės laikotarpis padovanojo svaigių išsipildymo akimirkų, o kai metai baigėsi ir patirtis susikristalizavo, natūraliai iškilo klausimas: „O kas toliau?“.

Jis kyla ne tik mums, tad pribrendo poreikis visoms Kauno miesto ir rajono kultūros įstaigoms pasidalinti „Kaunas 2022“ pasirengimo ir vykdymo etapų patirtimis. Tiesa, forumo tikslas nėra tik gerųjų patirčių konstatavimas, bet ir iššūkių, realios aplinkos, finansavimo galimybių patirtys, kurios parodė mūsų kultūros lauke esančių spragų gausą.“

Egidijui Stancikui antrina ir pavaduotoja rinkodarai Agnė Burovienė: „Įprastai įgyvendinę reikšmingus projektus, strimgalviais skubame prie naujų planų vykdymo, neskirdami laiko deramai įsivertinti pasiektus rezultatus ir išsigryninti pamokas, kurios neabejotinai padėtų sėkmingiau įgyvendinti ateities projektus.

Laiko valdymas, aiškiai iškomunikuota vizija ir tikslai buvo vieni pagrindinių ,,Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ sėkmės aspektų, nes intensyvi komunikacija su Kauno miesto ir rajono kultūros įstaigomis prasidėjo dar 2017 metais.

Dėl šios priežasties atsirado būtinybė papildyti forumą antrąja dalimi „O kas toliau?“, kuomet iš Kauno miesto, rajono, bei kultūros ministerijos atstovų galėsime išgirsti apie svarbiausius perspektyvinius planus.“

D. Stankevičius/Agnė Burovienė
D. Stankevičius/Agnė Burovienė

Renginys skirtas Lietuvos kultūros lauko dalyviams, ypač Lietuvos kultūros sostinių organizatoriams, šių įstaigų vadovams, mokslo institucijų, savivaldos ir žiniasklaidos atstovams.

Kaip teigia teatro direktorius Egidijus Stancikas, forume numatomų temų spektras labai platus: infrastruktūros regionuose pajėgumai, tinklaveika tarp įstaigų, taip pat privataus verslo kaip rėmėjo, ateinančio į pagalbą kultūros sektoriui, vaidmuo.

Diskusijos metu svarbu kalbėtis, kaip išlaikyti kartelę, bendravimą tarp įstaigų, neatsisakant išskirtinų koprodukcijų.

Teatro vadovas viliasi, kad per diskusiją pavyks subrandinti realias tolimesnės veiklos kryptis: „Manau, kad diskusijos metu svarbu kalbėtis, kaip išlaikyti kartelę, bendravimą tarp įstaigų, neatsisakant išskirtinų koprodukcijų ir turėti garantijas, kad be savo užsidegimo ir fanatiško tikėjimo turėsime patikimus partnerius kaip ir 2022 metais.

Galbūt išgirsime labai kryptingų gairių apie svarbų kultūrinį įvykį –artėjančias Lietuvos kultūros dienas Prancūzijoje? Diskusija turėtų išgryninti būtinybes ir realias galimybes, padrąsinti siekti drąsių sumanymų.“

Programoje numatomi 7 pranešimai:

  • Turiu viziją. Kaip rasti drąsos ją įgyvendinti (Monika Lozinskienė, VšĮ „Muzikos kodas“, tarptautinis festivalis ,,Kaunas Piano Fest“);
  • Iššūkiai, pamokos ir perspektyvos (Arvydas Žalpys, VšĮ „Meno parkas“);
  • Kultūrinės jungtys ir slinktys Kauno rajone (Zigmas Kalesinskas, Kauno rajono muziejus);
  • ConTempo: patirčių viesulas gimęs Šančių pievoje (Gintarė Masteikaitė, VšĮ ,,Kultūros platforma“, tarptautinis scenos menų festivalis ,,ConTempo“);
  • Kultūros partnerystės: įvairovė, bendradarbiavimas ir ateities scenarijai (Klaudija Aleksandravičiūtė, VšĮ „Kaunas 2022“);
  • Kultūros projektų rėmimas (verslo atstovų patirtys);
  • Apskritojo stalo diskusiją „O kas toliau?“. Moderuoja žurnalistas Gražvydas Muižys.

Renginys vyks Nacionalinio Kauno dramos teatro Rūtos salėje. Dalyvavimas nemokamas, tačiau būtina registracija, kadangi vietų skaičius ribotas. Jei dalyvauja keletas organizacijos atstovų, prašome registruotis atskirai.

Registracijos forma rasite - ČIA

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis