6-asis žurnalo numeris sieks kartu svarstyti apie miesto ateitis.
Miestą galime suvokti tiek per jo erdviškumą ir vietiškumą, tiek jį patį kaip neišvengiamai kolektyvinį ir bendruomeninį. Todėl, kalbant apie miestą, kalbame ne apie vieną ateitį, bet apie visas jo ateitis ir keliame klausimą, kaip jos gali egzistuoti drauge, viena kitai nekenkdamos, bet ir nebūtinai supanašėdamos?
Jeigu miesto ateitį vis dar esame kviečiami populiariai įsivaizduoti kaip veržlią blizgančią utopiją, ar kaip griuvėsinę distopiją – ar galime atsisakyti šios dichotomijos ir atverti miestą per alternatyvius ateičių scenarijus, nepamirštant ir mūsų dabartinės miestietiškos kasdienos?
Žurnalo kūrimo proceso metu autoriai svarstys, kas ir koks yra (bei gali būti) miestas šiuo metu, ir kaip skirtingai jį suvokiame žvelgdami iš skirtingų laikiškumų, disciplinų, asmeninių ir kolektyvinių patirčių.
Suvokiant, kad miestas, kaip ir jo ateitys, talpina daugybę reikšminių ir aktyviai besimainančių sluoksnių, žurnalo bendraautoriais kviečiami tapti kuo įvairesnių sričių atstovai – urbanistai, sociologai, menininkai, aktyvistai, gamtininkai, ekonomai, politologai, istorikai, filosofai ir daugybės kitų sričių profesionalai ir mėgėjai.
Šeštojo žurnalo kūrimo procesų mentoriai, redaktoriai:
Vaida Stepanovaitė – kuratorė, dirbanti su nepriklausomomis erdvėmis, kolektyviai įgyvendinanti vizualias, diskursyvias, performatyvias veiklas. Projektų erdvių „Kabinetas“ ir „Swallow“ (Vilnius) bendraįkūrėja ir kuratorė. Doktorantė programoje Advanced Practices Vizualiųjų kultūrų departamente Goldsmiths, Londono universitete, kuriame įgyvendina praktika paremtą tyrimą, orientuotą į bendrabūvio strategijas, jomis veikiančias laikinas ir nepermatomas bendruomenes, bei šių bendruomenių santykį su organizacinėmis struktūromis šiuolaikinio meno lauke.
Rasa Chmieliauskaitė – architektė-urbanistė, kultūrinių-socialinių projektų vadovė, viena iš nepriklausomos kultūrinės upių tyrimų platformos „TẽKA“ narių-steigėjų, nuo 2015 metų dirbanti su Kauno m. ir Kauno rajono paupių bendruomenėmis bei tarptautiniais partneriais upių kultūros temomis.
Rasa taip pat aktyviai dirba su edukaciniais-meniniais projektais, kuriuose įtraukiamos įvairios socialinę atskirtį patiriančios bendruomenės (eksperimentinių architektūros projektų neregiams vadovė projektuose „ECHOtektūra“, „[NE]matoma architektūra“, „Archi/tekstūra“, taktilinio edukacinio leidinio neregiams autorė, projektų „Keliaujančios architektūros dirbtuvės 2016“ ir „TẽKA: (re)animacija“ koordinatorė, viena iš „KAFe 2019“ festivalio kuratorių.
Aistis Žekevičius – poetas, vertėjas, redaktorius. Verčia ir redaguoja grožinę ir negrožinę literatūrą, tekstus apie meną, prisideda prie literatūros projektų vykdymo ir renginių organizavimo. Šiuo metu studijuoja filosofijos doktorantūroje LKTI, kur domisi biopolitikos ir rasės, galios ir informacinių technologijų sąveikomis.
Kauno fotografijos galerijos komanda – Gintaras Česonis, Gintarė Krasuckaitė, Justė Litinskaitė.
Veiklų kalendorius:
- Gegužės 21-22 d. pirmieji susitikimai: pažintis su projektu, kolegomis, pirminėmis idėjomis.
- Birželio 21 d. – liepos 11 d. kūrybinio proceso plėtojimas drauge su žurnalo mentoriais (susitikimai, konsultacijos, užsiėmimai).
- Rugpjūčio 31 d. pabaigtų žurnalo istorijų pridavimas.
- Rugpjūčio 31 d. – Spalio 31 d. medžiagos vertimo, redagavimo, dizaino, paruošimo spaudai darbai.
Žurnalas bus išleistas 1500 vnt. tiražu 2022 m. pradžioje.
Kauno fotografijos galerija iki gegužės 12 d. (imtinai) kviečia siųsti laisvos formos idėjos/istorijos Kauno miesto (ir miesto plačiąja prasme) ateities vizijų tema eskizą ar aprašymą. Taip pat CV arba portfolio, kur kviečiame nurodyti savo telefono numerį. Laiškų laukiame adresu info@kaunasgallery.lt. Atrinkti dalyviai bus paskelbti gegužės 15 d. internetiniame Kauno fotografijos galerijos puslapyje www.kaunasgallery.lt
Žurnalas Kaunui „Į“ yra programos „Kaunas – Europos kultūros sostinė 2022“ dalis. Programą finansuoja Kauno miesto savivaldybė, Kauno rajono savivaldybė ir Lietuvos Respublikos Vyriausybė.