Šių metų BPF komisiją sudarė: Julie Rousson (Klermono-Ferano festivalio konkursinės programos atrankos komiteto narė ir industrijos renginių koordinatorė), Julie Marnay („European Short Pitch“ vadovė), Cord Dueppe („interfilm Berlin“ pardavimų agentas), „Oskarui“ nominuotas režisierius iš Estijos Tanel Toom bei Jukka-Pekka Laakso (Tamperės kino festivalio vadovas).
Kiekvienais metais komisija išrenka du geriausius projektus, kuriems įteikiami kelialapiai į svarbiausius Europos trumpametražių filmų forumus: 2021 m. vasario mėn. didžiausio pasaulyje trumpametražių filmų festivalio Klermono-Ferano metu vykstantį koprodukcijos forumą „Euro Connection“ (Prancūzija) bei tarptautines scenarijaus rašymo dirbtuves ir koprodukcijos forumą „European Short Pitch“ (Prancūzija).
Kelialapis į Klermono-Ferano tarptautinį koprodukcijos forumą „Euro Connection“ atiteko estų vaidybinio filmo projektui „Skin of a Mandarin“ (rež. Jaanika Arum, prod. Tiina Savi), kuriame pasakojama apie neseniai motinos netekusią Aną. „Labai džiaugiamės laimėjusios šį prizą. Jaučiamės nugalėjusios vien dėl to, jog patekome į šį forumą, kuriame tokia šilta atmosfera. Jautėme didelį palaikymą pristatinėdamos savo projektą. Labai norėtume padėkoti organizatorėms Gabrielei ir Rimantei, įkūrusioms „Baltic Shorts Residency” bei Wimui Vanacker, padėjusiam vystyti scenarijų“, – džiaugėsi prodiuserė T.Savi.
Lietuvių režisierės Eglės Davidavičės ir prodiuserės Agnės Adomėnės vystomam animaciniam projektui „Ta, kuri žino“ suteikta galimybė dalyvauti scenarijaus rašymo mokymuose ir koprodukcijos forume „European Short Pitch“. Filmas pasakoja apie introvertę paauglę Ūlą, kuri vienos plaukimo treniruotės metu pasineria į netikėtą nuotykį. „Esu be galo dėkinga už galimybę ne tik pristatyti savo projektą, bet ir pažinti kitų kūrėjų, gyvenančių čia pat, kūrybinių procesų pasaulį. Džiaugiuosi, kad mano filme nagrinėjamos kūno, grožio ir savęs priėmimo temos pasirodė svarbios ir reikalingos kitiems“, – teigė režisierė E.Davidavičė.
Piniginis 1 000 eurų vertės prizas „Baltic Producers MEDIA Award“ įteiktas latvių mokumentikos projektui „The Man Who Scooped the Sea“ (rež. ir prod. Zurab Dzhidzhilava), pasakojančiam apie nesenstantį atsiskyrėlį, gyvenantį Kuršių Nerijoje. Žiuri sužavėjo linksma režisieriaus prieiga prie temos bei tikimasi, kad piniginis prizas palengvins gamybos procesą. Projektui taip pat įteiktas Specialus BPF komisijos paminėjimas.
Baltijos prodiuserių žiuri išskyrė Specialų paminėjimą lenkų vaidybiniam projektui „Team Building“ (rež. Mateusz Pacewicz, prod. Ludka Kierczak) už puikų pristatymą ir įveiktas technines kliūtis. „Esu neapsakomai laimingas, nors norėčiau pabrėžti, kad šis prizas iš tiesų yra skirtas projekto prodiuserei Ludkai Kierczak, kuri dėl techninių kliūčių projekto pristatymo metu buvo palikta viena mūšio lauke. Ji tarsi Naujoji Zelandija akistatoje su Covid-19, atliko puikų darbą“, – savo komandos narei režisierius M.Pacewicz.
Šiais metais pirmą kartą suburtą Baltijos šalių prodiuserių žiuri sudarė prodiuserės Pille Rünk (Estija), Antra Cilinska (Latvija) ir Gabija Siurbytė (Lietuva). „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biurų Baltijos šalyse inicijuotu prizu siekiama skatinti patyrusius prodiuserius atrasti kylančius talentus ir su jais pasidalinti savo gerosiomis praktikomis.
Virtualioje erdvėje vykęs forumas įrodė, kad yra svarbus renginys ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje. Daugiau nei 250 kino industrijos atstovų iš viso žemyno klausėsi viešų paskaitų bei projektų pristatymų. Paskaitas vedė patyrusios ekspertės: projektų pristatymo specialistė Gabriele Brunnenmeyer, animacinių filmų platintoja Laure Goasguen („Miyu Distribution“), Klermono-Ferano tarptautinio trumpametražių filmų festivalio programos sudarytoja ir industrijos renginių koordinatorė Julie Rousson bei BPF alumnė Lizete Upīte. Jos dalinosi savo patirtimi bei įžvalgomis, kaip patekti į kino festivalius, pritraukti pardavimų agentus ir vystyti projektus.
9-asis „Baltic Pitching Forum“ vyks 2021 m. spalio 7-10 d.