„Furioza: pašėlusio Makso saga“ („Furiosa“, 2024)
Kaip sako garsios reklamų antraštės, tiesiai iš didžiųjų kino ekranų į jūsų namus atkeliavo didysis metų blokbasteris, legendino „Pašėlusio Makso“ kūrėjo George'o Millerio naujausia apokaliptinės sagos istorija.
Smagu, kad tik šių metų gegužės mėn. Kanų kino festivalyje pristatytą veiksmo filmą jau galima pasižiūrėti ir patogiai savo namų kino ekranuose.
Šioje dalyje, kaip jau ir įprasta, pilnai nuspaudę gazo pedalą, artimiau susipažinsime su viena įspūdingiausių sagos herojų, bebaime kovotoja ir būsima imperatore Furiosa.
Filme sužinosime kaip jauna mergina, užaugusi distopiniame chaose, tapo viena nuožmiausių ir šaltakraujiškiausių šios visatos kovotojų už teisybę.
Būkite pasiruošę pilnam pagrindinės herojės įniršiui ir niekada nesustojančiam veiksmui.
Nuoroda į veiksmo filmą „Furioza: pašėlusio Makso saga“
„Taylor Swift Vs Scooter Braun: Bad Blood“ (2024)
Tikrai esate viena ausimi girdėję, jog šiuo metu populiariausia pop muzikos žvaigždė Taylor Swift neturi jokių teisių į pačius pirmuosius savo šešis muzikos albumus, kuriuose apdainuoja asmeninius išgyvenimus ir (ne)laimingas meiles.
Kas čia nutiko ir kodėl dainininkei nepriklauso jos pačios parašytos dainos? Ir kas tas kontraversiškai vertinamas Scooteris Braunas, kuris 2019 metais už beveik 300 milijonų dolerių nusipirko teises į „visą dainininkės jaunystę“.
Šioje dviejų dalių dokumentikoje, apžvelgiant abi medalio puses, argumentuotai aptariamas pats skandalingiausias pastarojo dešimtmečio muzikos verslo skandalas pasaulyje.
Jums beliks nuspręsti, kas kaltas ir kieno pusėje tiesa.
Nuoroda į dviejų serijų dokumentiką „Taylor Swift Vs Scooter Braun: Bad Blood“
„Geri vyrukai“ („Goodfellas“, 1990)
Neabejotinai vienas geriausių visų laikų kriminalinių filmų, režisuotas paties legendinio režisieriaus Martino Skorsezės.
Juostos siužetas paremtas amerikiečių rašytojo Nicholo Pileggi knyga „Wiseguy“, kurioje aprašomas realių gangsterių gyvenimas bei pagrindinis herojus Henris Hillas, vėliau tapęs teisėsaugos informatoriumi.
Pasirinkę šį filmą vakaro programai tikrai būsite nustebinti aktorių virtuoziškumu, ne paslaptis, jog daugelis ikoniškų šios juostos scenų buvo improvizuotos tiesiog filmavimo aikštelėje. Išlaikant istorijos autentiškumą, juosta buvo filmuojama išskirtinai Niujorke ir Naujajame Džersyje, kai kurios scenos buvo filmuotos ir tikrųjų gangsterių namuose.
Ši kino juosta įkvėpė ir daugybę po jo sekusių gangsteriškų filmų bei serialų, net ir žymiųjų „Sopranų“ kūrėjas pripažino, jog legendinį serialą sukūrė įkvėptas „Gerų vyrukų“.
Nuoroda į kriminalinį filmą „Geri vyrukai“
„Call Me Country. Beyonce ir Nešvilio atgimimas“ („Call Me Country: Beyoncé & Nashville's Renaissance“, 2024)
Šiais metais sukurta dokumentika pristato kantri muzikos žanrą ir pop dainininkę Beyonce Knowles, kurios kantri albumas „Cowboy Carter“ tapo pirmuoju juodaodės moters albumu, patekusiu į įtakingo „Billboard“ sąrašo viršūnes.
Dokumentika atskleidžia juodaodžių atlikėjų padėtį konkurencingame kantri muzikos pasaulyje Nešvilio mieste, bei pabrėžia, koks didelis žingsnis pripažinimo link buvo žengtas su šia dainininkės sėkme.
Nuoroda į dokumentinį filmą „Call Me Country. Beyonce ir Nešvilio atgimimas“
„Trys įtemptos dienos“ („The Next Three Days“, 2010)
Įkvėptas 2008 metų prancūziško filmo „Pour elle”, amerikiečių režisierius Paulas Haggis sukūrė amerikietiškąją juostos versiją.
Filme susipažįstame su Džonu Brenanu, koledžo profesoriumi, kurio gyvenimas apsiverčia aukštyn kojom, kuomet jo žmona Laura yra apkaltinama žmogžudyste. Žmonos gynybai žlungant, Džonas nusprendžia ją nuo kalėjimo gelbėti pats, žinoma, metodai nelabai legalūs, tačiau, vyras pasiryžęs bet kam.
Juostos režisierius pripažino, jog šį filmą sukurti jį paskatino moralinė dilema, kuomet žmogus turi nuspręsti, ką jis pasiryžęs padaryti, jog išgelbėtų savo šeimą.
Viso filmo metu ir jūsų nepaleis moraliai bei etiniai klausimai, kuomet atsakymų į juos reikės ieškoti pažeidžiant įstatymus.
Nuoroda į veiksmo trilerį „Trys įtemptos dienos“