Kino kuratorė M. Valiūnaitė jau penktus metus yra „Kino pavasario“ filmų programos sudarytoja, ketverius metus buvo pagrindinė festivalio „Nepatogus kinas“ programos sudarytoja, taip pat „Meno avilio“ vykdomų kino projektų vadovė, tarp kurių – Lėtosios peržiūros: Martos Meszaros ir Margareth von Trota‘os dialogas, Švytintys šešėliai: Apichatpongo Weerasethakulo filmų retrospektyva ir videoinstaliacijų paroda. M. Valiūniatė baigė filosofijos bakalauro studijas Vilniaus universitete ir kino magistro studijas King‘s College London.
„Kino pavasario“ programos sudarytojų komandoje savo darbą taip pat tęsia šeštus metus „Kino pavasaryje“ dirbanti Aistė Račaitytė. Ji baigė Kinotyros bakalauro studijas LMTA ir Kino kuravimo magistrą Birkbecko koledže, Londono universitete. A. Račaitytė dirbo programos asistente Britų kino institute (BFI) bei kuravo keletą retrospektyvinių programų Lietuvoje, tarp kurių ir Lėtosios peržiūros: Martos Meszaros ir Margareth von Trota’os dialogas. A. Račaitytė taip pat rašo tarptautinių festivalių apžvalgas, filmų recenzijas ir yra atsakinga ir už kompanijos „Kino Pavasaris Distribution“ platinamus filmus.
Prie programos sudarytojų prisijungė kino kritikas Gediminas Kukta ir ilgametė festivalio Komunikacijos vadovė bei kino žurnalistė Dovilė Raustytė.
Kino kritikas G. Kukta ketverius metus buvo vienas iš Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programos sudarytojų ir Europos šalių kino forumo „Scanorama“ konkursinės programos „Naujasis Baltijos kinas“ atrankos komisijos narių, penkerius metus dirba kūrybinės komunikacijos agentūroje „Autoriai“. G. Kukta baigė lietuvių filologijos bakalauro studijas ir intermedialių literatūros studijų magistrą Vilniaus universitete.
Daug metų programos sudarytoja dirbusi Santa Lingevičiūtė ryžosi naujiems iššūkiams, tad bent jau kol kas sustabdė savo veiklą „Kino pavasaryje“, o nuo šiol ir Talino kino festivalio „Juodosios naktys“ vienu iš programos sudarytojų dirbsiantis Edvinas Pukšta lieka festivalyje kaip konsultantas, padėsiantis atsinaujinusiai komandai savo išskirtine patirtimi.
„Vilniaus kino festivalyje dirba geriausi savo srities specialistai ir tai, kad jie nusprendžia priimti tarptautinius pasiūlymus yra natūralus gyvenimiškas procesas. Jų vietas užima ne mažiau kompetentingi, iššūkiams pasiryžę žmonės. Tai įrodo ir Berlyno ar kitų festivalių pavyzdžiai. Natūrali žmonių kaita užtikrina nuolatinį stabilų augimą, novatoriškus sprendimus, kuo ir garsėja „Kino pavasaris“.
Nėra lengva atsisveikinti su ilgamečiais komandos nariais, esame jiems be galo dėkingi už indėlį. Edvinas ir Santa daug prisidėjo formuojant festivalio kryptį, kokybiškos kino programos stuburą. Džiaugiuosi, kad Edvinas ir toliau su mumis dalinsis savo patirtimi, o su kitais, net neabejoju, susitiksime naujuose projektuose“, – kalbėjo „Kino pavasario“ vykdomasis direktorius Algirdas Ramaška.
Pasak organizatorių, pirmieji 2019 m. festivaliui įsigyti filmai, tarp kurių – Kanų „Auksinės palmės šakelės“ („Vagiliautojai“, rež. Hirokazu Kore-eda) bei Berlyno „Auksinio lokio“ („Neliesk manęs“, rež. Adina Pintilie) nugalėtojai, rodo, kad ir šiemet repertuaras bus labai kokybiškas ir ambicingas.
2019 m. „Kino pavasaris“ vyks kovo 21–balandžio 4 d.