Atsiimdama apdovanojimą, H.Mirren dėkojo už įvertinimą, įteikiamą ne kur kitur, o Berlyno kino festivalyje, kurio auditorija, pasak aktorės, gali tiek mylėti, tiek drąsiai reikšti kritiką. „Aš susidūriau su abiem“, – prajuokindama susirinkusiuosius sakė H.Mirren.
Savo kalboje ji taip pat pabrėžė, jog visą gyvenimą laikė save brite ir europiete. Ir tai nepasikeis, „su „Brexit“ ar be jo“.
„Gyventi nuostabu dėl to, kad išgyveni pokyčius. Koks visaapimantis tų pokyčių pavyzdys yra šis miestas [Berlynas]. Gimiau iškart po Antrojo pasaulinio karo. Ir todėl čia, Europoje, mačiau tiek tai, kas baugina, tiek tai, kas yra stebuklinga žmogaus prigimtyje. Ir tai, kaip dalykai keičiasi“, – sakė aktorė.
Pasak jos, pokyčiai matyti ir kino pasaulyje, nors išlaisvinančių bei jaudinančių pokyčių ateityje ji tikisi išgyventi dar daugiau.
„Kai pradėjau dirbti kine, iš 100 žmonių filmavimo aikštelėje, moterų, jei pasisekdavo, būdavo daugiausia trys. Tai keičiasi. Bet kol kas nepakankamai. Kai pradėjau dirbti kine, visų aikštelėje dirbančių žmonių veidai buvo balti. Ir tai keičiasi. Bet kol kas nepakankamai. Kai pradėjau dirbti kine, rasistinė ir seksistinė kalba bei elgesys buvo normalizuoti, buvo susitaikyta su tokia realybe. Tai keičiasi. Bet kol kas nepakankamai“, – kalbėjo H.Mirren.
Aktorė atkreipė dėmesį, jog apdovanojimas už viso gyvenimo nuopelnus, kuria prielaidą, jog tiek su gyvenimu, tiek su nuopelnais „jau baigta“: „Atsiprašau, bet neigiu šią prielaidą. Tikiuosi, kad ateityje galėsiu padaryti dar tiek, kiek jau padariau praeityje, kad nusipelnyčiau šios garbės.“
Apdovanojimų ceremonijos metu buvo rodomas Stepheno Fearso režisuotas filmas „Karalienė“ (The Queen), kuriame H.Mirren įkūnija karalienę Elžbietą II – už šį vaidmenį aktorė buvo apdovanota „Oskaru“.
1945 m. Londone gimusi aktorė savo karjerą pradėjo karališkoje Šekspyro teatro trupėje.
Už savo vaidmenis kine ir televizijoje aktorė pelnė daugybę apdovanojimų: jos sąskaitoje greta „Oskaro“ puikuojasi „Auksinis gaublys“, „Bafta“, „Tony“, „Emmy“ ir kiti apdovanojimai.