Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 02 15

Berlyno kino festivalis prasidės Weso Andersono „Šunų salos“ premjera

Berlyno kino festivalis, kurį tikriausiai krės judėjimo „#MeToo“ atgarsiai, ketvirtadienį prasidės pripažinto JAV režisieriaus Weso Andersono nauju animaciniu filmu „Šunų sala“.
Berlyno kino festivalis
Berlyno kino festivalis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pasaulio kino industrijoje kilus sąmyšiui dėl įtarimų nederamu seksualiniu elgesiu, 11 dienų truksiantis festivalis stengsis išlaviruoti tarp Holivudo spindesio ir atvirų debatų po įtakingojo prodiuserio Harvey Weinsteino žlugimo.

Bryanas Cranstonas, Billas Murray, „Oskarui“ nominuota Greta Gerwig, Jeffas Goldblumas ir Lievas Schreiberis, kurie įgarsino W.Andersono filmo veikėjus, prieš pasaulinę premjerą turėtų pasirodyti ant „berlinalės“ raudonojo kilimo.

Naujus filmus festivalyje taip pat turi pristatyti tokios žvaigždės kaip Robertas Pattinsonas, Rosamund Pike, Joaquinas Phoenixas ir Isabelle Huppert.

„Scanpix“/AP nuotr./Isabelle Huppert
„Scanpix“/AP nuotr./Isabelle Huppert

Tačiau dar prieš atidarymą kilo kontroversija dėl pakviesto garsaus Pietų Korėjos režisieriaus Kim Ki-duko, kuriam gruodžio mėnesį buvo skirta bauda už aktorės užpuolimą filmavimo aikštelėje.

Ši aktorė, kuri nesutiko viešinti savo tapatybės, apkaltino tradiciškai Azijos kiną remiantį festivalį veidmainyste. Kim Ki-dukas į Berlyną buvo pakviestas pristatyti savo naujausios juostos „Human, Space, Time and Human“.

„Berlinalė“ smerkia smurtą

Festivalio direktorius Dieteris Kosslickas sakė atmetęs kelis filmus dėl jų režisieriams, scenaristams ar žvaigždėms pareikštų patikimų įtarimų lytiniu išnaudojimu.

Tačiau naujienų agentūrai AFP jis nurodė, kad neuždraudė dalyvauti Kim Ki-dukui, nes minėtos aktorės įtarimai jam buvo atmesti pritrūkus įrodymų. D.Kosslickas pridūrė, kad siekia daugiau informacijos apie apeliaciją toje byloje.

„Aišku, kad „berlinalė“ smerkia bet kokį smurtą ar nederamą lytinį elgesį“, – sakė jis.

Praėjusį kartą W.Andersonas Berlyno kino festivalį atidarė 2014 metais, pasauline filmo „Viešbutis „Didysis Budapeštas“ (The Grand Budapest Hotel) premjera. Šis hitas vėliau gavo dešimtis apdovanojimų ir buvo nominuotas „Oskarui“ geriausio filmo kategorijoje.

W. Andersonas dėl Berlyno „Aukso lokio“ ir „Sidabro lokio“ apdovanojimų varžysis ketvirtą kartą. Anksčiau jis taip pat dalyvavo su filmais „Tenenbaumų šeima“ (The Royal Tenenbaums) ir „Gyvenimas po vandeniu“ (The Life Aquatic with Steve Zissou).

Vertinimo komisijai vadovaus Tomas Tykweris, populiaraus miniserialo „Babylon Berlin“, kurį dabar rodo interneto transliuotojas „Netflix“, vienas režisierių.

Komisijoje dirbs nemažai moterų: belgų aktorė Cecile de France, vaidinusi seriale „Jaunasis popiežius“ (The Young Pope), „Mėnesienos“ (Moonlight) prodiuserė Adele Romanski (Adel Romanski), žurnalo „Time“ kritikė Stephanie Zacharek. Į komisiją taip pat paskirti japonų kompozitorius Ryuichi Sakamoto ir ispanų kino istorikas Chema Prado.

Konkursinėje programoje varžysis 19 filmų, kurių keturis režisavo moterys.

„Šunų salos“ veiksmas vyksta išgalvotame Japonijos mieste, kurio meras po šunų gripo protrūkio ištremia visus šunis į sąvartynu paverstą salą.

Berniukas Ataris, padedamas keturkojų salos gyventojų, leidžiasi gelbėti savo augintinio Spotso.

Pirmą kartą animacinis filmas atidarys Berlyno kino festivalį, skaičiuojantį jau 68 metus.

Nufilmuotas telefonu

Tarp kitų programos filmų yra feministiniu versternu vadinamas „Damsel“, kuriame vaidina R.Pattinsonas ir Mia Wasikowska, taip pat – prancūzų trileris „Eva“, kuriame femme fatale įkūnijo I.Huppert.

Stevenas Soderberghas turi pristatyti telefonu „iPhone“ nufilmuotą psichologinį trilerį „Unsane“ su Claire Foy.

AFP/„Scanpix“ nuotr./Claire Foy
AFP/„Scanpix“ nuotr./Claire Foy

Britų aktoriai Idrisas Elba ir Rupertas Everettas debiutuos kaip režisieriai ir pristatys atitinkamai dramą apie narkotikų gaujas „Yardie“ ir biografinį filmą apie Oscarą Wilde'ą „Laimingasis princas“.

Norvegų režisierius Erikas Poppe atvežė filmą „U – July 22“ apie neonacio Anderso Behringo Breiviko 2011 metais surengtas žudynes. Istorija papasakota iš jo 77 aukų perspektyvos.

Festivalio apdovanojimai bus įteikti per iškilmingą ceremoniją vasario 24 dieną, o pats festivalis baigsis vasario 25-ąją.

Pernai „Aukso lokį“ pelnė vengrų meilės istorija „Apie kūną ir sielą“ (Testrol es Lelekrol), kuri dabar yra nominuota „Oskarui“ geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs