Festivalis, kaip ir visas pasaulis, šiandien kovoja su eile pandemijos sukeltų iššūkių, kurie verčia atliepti šių dienų aktualijas bei ieškoti naujų inovatyvių sprendimų.
Šiemet festivalis sukvietė dalyvius ne rudenį, kaip įprasta, o didžiųjų metų švenčių išvakarėse – gruodžio mėn. 17–19 d. d. Kiek pasikeitė ir renginio geografija – šiemet festivalis svečiuosis ir Palangoje.
Festivalio organizatoriai, taip pat, ieško virtualių būdų kaip konkursinės programos filmus parodyti kuo platesnei auditorijai.
Žalioji dienotvarkė
Šių metų festivalio GoDebut 2021 konkursinės programos fokuse – gyvybiškai aktuali pasaulio tema – žalioji dienotvarkė. Debiutuojantys kino kūrėjai, be tradicinių nominacijų, kovos ir už kino programos „Išdrįsk būti žalias“ nugalėtojų laurų.
Nugalėtojus rinks autoritetingas tarptautinis žiuri, kuriame žinomi kino veikėjai iš Suomijos, Latvijos, Prancūzijos, JAV ir Lietuvos, o jam vadovaus Tarptautinio Tamperės kino festivalio direktorius, Europos Kino Akademijos narys Jukka-JPekka Laakso. Šio žiuri sprendimas nulems ir pagrindinio prizo „Auksinės ANIKĖS“ nugalėtoją.
Publikos žiuri susiburia žinomi Lietuvos ir Klaipėdos meno ir visuomenės atstovai, o jai vadovaus žinoma Lietuvos kino kūrėja, režisierė Inesa Kurklietytė.
Sidabriniai titulai
Publikos žiuri nuspręs, kam atiteks ne tik „Sidabrinė ANIKĖ“, bet ir kitas, specialiai Lietuvių kino kūrėjams skirtas prizas – „Sidabrinis TRIPODAS“, įsteigtas festivalio ištikimų partnerių – Lietuvos jūrų uosto direkcijos. Laikotarpio iššūkiai įnešė naujovių ir į žiuri darbą – keli jos nariai nugalėtojus rinks nuotoliniu būdu.
Festivalio GoDebut 2021 programoje dalyvių ir žiūrovų laukia edukacinių renginių ciklas apjungtas bendru GoCampus pavadinimu. Jos dalyviai gvildens dokumentinio kino kūrybos subtilybes, panalinės diskusijos metu aptars dabiutuojantiems kino kūrėjams aktualias savo filmų pristatymo ir pardavimo į kino rinką problemas. Juos ves žinomi kino veikėjai iš Lietuvos, Estijos ir JAV: Audrius Stonys, Riho Västrik ir Paul Nethercott.
Nekonkursinėje festivalio programoje – sėkmingų filmų/debiutų pristatymas. Tai žiuri narės, mūsų tautietės, Alantės Kavaitės, iš Prancūzijos, debiutinis filmas „ Įsiklausyk į laiką“ (org. Ecoute le temps, 2007) bei šalies-svečio – JAV – debiutiniai filmai: režisieriaus Ari Gold filmas „Helicopteris“ (org. Helicopter, 2000) ir režisierės Dean Yamada filmas „Dviratis“ (org. Jitensha, 2009).
Programoje ir partnerių, Audiovizualinių menų industrijos inkubatoriaus (AMII) projekto „Nordbaltic incubator“ dokumentinių filmų, skirtų Klaipėdai, peržiūra.
Festivalio organizatoriai tikisi, kad nepaisant iššūkių, žiūrovai susirinkę į Klaipėdos Kultūros fabriką, turės progą susipažinti su įvairaus žanro trumpo metro filmų juostomis, naujais kino vardais ir naujomis čia gimstančiomis kino tendencijomis bei patirs malonių įspūdžių.
Europos kino festivalį finansuoja Klaipėdos miesto savivaldybė bei Lietuvos kino centras.