Nacionalinės ilgo metro filmų premjeros
Konkursinėje festivalio programoje varžysis Austėjos Urbaitės šeimos drama „Per arti“ (prod. Živilė Gallego), kuri praėjusiais metais debiutavo Varšuvos kino festivalyje. Filmo pagrindinė tema – įvaikinimas bei sudėtingi ir daugiasluoksniai šeimos santykiai po jo.
Filmas pasakoja apie prancūzus Žakliną ir Leoną, kurie įsivaikina lietuvius vaikus ir laikinai į šeimą priima studentę Gabrielę, kad padėtų vaikams susišnekėti ir mokytų juos prancūzų kalbos. Ilgainiui Gabrielė ir Žaklina pradeda konkuruoti dėl vaikų dėmesio ir prieraišumo, peržengdamos ribą tarp meilės ir egoizmo.
Festivalyje taip pat nacionalinę premjerą turės ir Irmos Pužauskaitės debiutinis ilgo metro filmas „9-tas žingsnis“ (prod. Lukas Trimonis, Ieva Biliūnaitė), tyrinėjantis jautrius tėvo ir dukros santykius tėvui einant devintą žingsnį dvylikos žingsnių programoje – priimti atsakomybę ir atsiprašyti įskaudintųjų. „9-tas žingsnis“ pasaulinę premjerą turėjo Kotbuso kino festivalyje praeitais metais.
„Kino pavasario“ metu išankstinę premjerą švęs Elenos Kairytės debiutinis ilgo metro dokumentinis filmas „Roberta“ (prod. Rūta Jekentaitė), meistriškai fiksuojantis Z kartos portretą, bei aštriai ir su švelniu intymumu vaizduojantis dešimto dešimtmečio viduryje gimusių Lietuvos jaunuolių gyvenimą.
Nerijaus Milerio filmas „Gyvenimas po mirties“ (prod. Stasys Baltakis) taip pat bus rodomas šių metų programoje. Filosofo ir režisieriaus filmas gilinasi į aktorių, vaidinančių mirtį, potyrius. Ką reiškia vaidinti mirtį? Ar kine vaidinamo personažo mirtis keičia santykį su būsima „tikra“ mirtimi?
Filmai Ukrainai
„Kino pavasario“ metu žiūrovai taip pat kviečiami iš naujo pažvelgti į karą Ukrainoje, šįkart per lietuvių režisierių akis.
Festivalio metu kino teatruose Lietuvos žiūrovai pagaliau galės pamatyti didžiausius kino festivalius apkeliavusį ir geriausio dokumentinio filmo titulą Europos kino apdovanojimuose laimėjusį režisieriaus bei antropologo Manto Kvedaravičiaus filmą „Mariupolis 2“ (prod. Mantas Kvedaravičius, Uljana Kim, Nadia Turincev, Thanassis Karathanos, Omar El Kadi, Martin Hampel).
Festivalį šiemet uždarys bendros gamybos Lietuvos kino bendruomenės filmas „Laiškas Ukrainai“, dokumentuojantis tai, kas vyko Lietuvoje prasidėjus karui, kur stovime: domėtis ar ignoruoti, priimti ar atstumti, aukoti ar kovoti?
Trumpo metro kelionės
Šiemet „Kino pavasarį“ kartu su Charlotte Welles filmu „Po saulės“ atidarys ir Kanų filmų festivalyje apdovanotas režisieriaus Vytauto Katkaus filmas „Uogos“ (prod. Marija Razgutė). Festivalio metu taip pat bus galima pamatyti ir keletą ankstesnių režisieriaus darbų: „Kolektyviniai sodai“ (prod. Viktorija Seniut) bei „Miegamasis rajonas“ (prod. Klementina Remeikaitė).
Konkursinėje programoje „Trumpas konkursas“ šiemet dalyvauja septyni lietuviški filmai, iš kurių– trys animaciniai: Skirmantos Jakaitės filmas „Daug geresnis“ (prod. Agnė Adomenė), Juliaus Zubavičiaus bei Antano Skučo „Planetos ir robotai“ (prod. Antanas Skučas) ir Gintarės Valevičiūtės-Brazauskienės bei Antano Skučo filmas „Purga“ (prod. Giedrė Burokaitė, Lauras Lučiūnas). Specialioje programoje vaikams pasirodys Meinardo Valkevičiaus filmas „Patrikas“ (prod. Akvilė Bliujūtė-Janušė).
Konkursinėje programoje taip pat dalyvauja keletas vaidybinių filmų: „Kaip būti žmogumi“ (rež. Jorė Janavičiūtė, prod. Greta Akcijonaitė, Gabija Siurbytė), „1991“ (rež. Linas Žiūra, prod Dagnė Vildžiūnaitė, Urtė Aškelovičiūtė) bei „Krytis“ (rež. Eglė Razumaitė, prod. Natalija Butylkina). Čia taip pat pasirodys ir Rimanto Oičenkos dokumentinis filmas „Reisas“ (prod. Jurga Kaye).
Šiemet festivalis „Kino pavasaris“ vyksta kovo 16 – 26 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose bei Panevėžyje.