„Pagrindinis tikslas buvo toks, kad paprastas žiūrovas nesugebėtų atskirti, kur yra specialiai pagamintos dekoracijos, o kur kompiuterių sukurti vizualiniai efektai“, – pasakoja filmo vizualikos dizaineris Barry Chusidas.
Tam, kad filme vykstančios kataklizmos atrodytų kuo tikroviškiau, buvo sukurti milžiniški judantys įrengimai, kuriuos režisierius galėjo valdyti, kai pro juos lakstė aktoriai.
„Rolandas (rež. Rolandas Emmerichas) pageidavo visiškai sukonstruoti ištisą miesto gatvę su palmėmis, betoninėmis gatvėmis, namų fasadais – visa tai jis užkėlė ant gigantiškų judančių įrenginių ir paprašė aktorių bėgioti aplink šias dekoracijas, – įspūdžiais dalijosi aktorius Johnas Cusackas. – Man teko pabuvoti visur: vandenyje, ugnyje, pelenų debesy, žemės drebėjimo epicentre ir visur kitur, kur tik galima buvo įsivaizduoti.“
Net pagal R.Emmerichui būdingus ir įmanomus mastus, filmas „2012“ tapo milžinišku projektu. Anot aktoriaus Johno Cusacko, tokių filmo apimčių jis dar niekur nebuvo matęs.
„Kiekviename scenarijaus puslapyje buvo po sceną, kurią perskaitęs pagalvodavau, ką režisierius turi galvoje, nes viskas atrodė labai ambicinga ir milžiniška. Tačiau labiausiai mane nustebino režisieriaus ramybė ir susikaupimas filmavimo metu. Net apsuptas gigantiškų dekoracijų bei jų keliamos sumaišties, režisierius savo galvoje visuomet turėdavo galutinį vaizdą“, – prisiminimais iš filmavimo aikštelės dalijosi aktorius Johnas Cusackas.
„2012“ – tai filmas apie pasaulio pabaigą, kuri, anot Majų kalendoriaus, turėtų įvykti būtent 2012-ais metais gruodžio 21-ąją dieną.
Filmas „2012“ kinuose nuo lapkričio 13 d.