Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2017 11 03

Idėja Lietuvai: mums reikia kino ant ratų

Reikėtų kiną atvežti kiekvienam žmogui, nes net 50 proc. Lietuvos gyventojų nuo artimiausio kino teatro gyvena 25 km ar didesniu atstumu. Tokią idėją Lietuvai siūlo festivalio „Kino pavasaris“ vykdantysis direktorius Algirdas Ramaška.
Algirdas Ramaška
Algirdas Ramaška / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Kadangi jau beveik 15 metų dirbu kino srityje, turiu pasiūlymą ir idėją, kaip atvežti kiną kiekvienam žmogui, padaryti jį prieinamą visoje Lietuvoje. Jau septynerius metus nešiojuosi tą idėją ir niekaip nerandu būdų, kaip ją realizuoti“, – teigia A.Ramaška.

Anot jo, tai pakeistų statistiką, kuri dabar rodo, kad pusė Lietuvos gyventojų neturi prieigos prie kino teatro: „Tai reiškia, kad jie gyvena 25 km ir didesniu atstumu nuo artimiausio kino teatro. Mano idėja tokia – pasaulyje gaminami kino teatrai ant ratų. Tai liaudiškai vadinama „fūra“. Ji (kaip Holivudo filme „Transformeriai“) išsilanksto į 100-to vietų kino teatrą. Jis galėtų aplankyti visus Lietuvos regionus.“

Mano idėja tokia – pasaulyje gaminami kino teatrai ant ratų. Tai liaudiškai vadinama „fūra“.

A.Ramaška tvirtina – pirmiausia toks kino teatras turėtų aplankyti vaikus ir paauglius, atvežti jiems edukacinių filmų, nes mokytis iš kino – paprasčiausia, lengviausia ir patraukliausia. Jo įsitikinimu, rodant filmus, vaikus galima skatinti domėtis kultūra, ugdyti patriotiškumą.

„Manau, tai būtų svarbi ir didelė investicija. [...] Tokia mašina, toks kino teatras, būtų visų pirma labai patrauklus būdas prisivilioti tiek jaunimą, tiek ir vyresnius žmones, jiems nuvežti kažkokių pramogų, kažkokių kultūrinių dalykų, ko iš tikrųjų labai trūksta Lietuvos regionuose“, – sako A.Ramaška.

Jo nuomone, toks kino teatras sulauktų didelio dėmesio. Anot A.Ramaškos, jau dabar, įgyvendinant edukacinį projektą „Kino karavanas“, „Kino pavasario“ organizatoriai pastebėjo – mažesniuose miesteliuose gyvenantys žmonės itin džiaugiasi atvežtais filmais.

„Net neįsivaizduojate – žmonės, tiesiogine tų žodžių prasme, bučiuoja rankas ir dėkoja už atvežtus „Kino pavasario“ filmus, kad jie galėjo pamatyti. Tai, ką jie mato, geriausiu atveju yra televizija. Pas juos niekas nevyksta. Vilniuje turime gausybę renginių, o ten žmonės pasigenda dėmesio“, – teigia A.Ramaška.

Pagal paties A.Ramaškos skaičiavimus, įsigijus tokią mašiną, išlaidos neatsipirktų vien iš kino bilietų, todėl į pagalbą būtų pasitelkti rėmėjai: „Jie tikrai būtų dalis, bet, visų pirma, manau, turėtų būti ir valstybinis interesas, vyriausybės kažkokia kultūros politika, kad ne žodžiais, o darbais būtų parodyta, jog mums rūpi žmonės, gyvenantys Lietuvoje. Visų pirma, manau, kad tai turėtų kilti iš pačios valstybės.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?