Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2019 08 22

„Kine po žvaigždėmis“ – tarptautinį pripažinimą pelnęs filmas „Medaus šalis“

Rugpjūčio 26 dieną „Kino po žvaigždėmis“ žiūrovai pirmieji išvys daugiausia apdovanojimų šių metų Sandanso kino festivalyje pelniusį Ljubomiro Stefanovo ir Tamaros Kotevskos dokumentinį filmą „Medaus šalis“ (Honeyland, 2019). Makedonijos laukinės bitininkystės tradiciją puoselėjančios Hatidzės istoriją pasakojantis filmas sužavi tapybiška kinematografija ir subtiliai atskleidžia atsakingo vartojimo, žmogaus ir gamtos pasaulio harmonijos temas, rašoma pranešime žiniasklaidai.
Kadras iš filmo „Medaus šalis“
Kadras iš filmo „Medaus šalis“

Atokioje kalnų gyvenvietėje įsikūrusi Hatidzė Muratova kartu su senyvo amžiaus mama gyvena ją supančios gamtos ritmu. Hatidzė – viena iš nedaugelio Makedonijos laukinės bitininkystės tradicijos puoselėtojų, lyg lobių medžiotoja ieškanti medaus natūraliuose olų aviliuose. Iškopinėtą medų ji nedideliais kiekiais parduoda artimiausiame miestelyje, kurį pasiekia keturias valandas keliaudama pėsčiomis. Harmoningam moters ir jos laukinių bičių pasauliui kyla pavojus, kaimynystėje įsikūrus klajoklių šeimynai, siekiančiai greitai užsidirbti iš bitininkystės.

VIDEO: Honeyland [Official Trailer] – In Theaters July 26, 2019

„Šioje nuostabioje dokumentikoje rasime viską. Kompozicijos žinias. Puikų montažą. Nuostabų operatoriaus darbą“, – apie „Medaus šalį“ rašo dokumentinio kino ekspertas Tue Steen Müller. Filmas pelnė ne tik kino kritikų, bet ir festivalių žiuri simpatijas. Sėkmingai startavęs Sandanso kino festivalyje, CinéDOC-Tbilisi festivalyje filmas pelnė specialųjį žiuri apdovanojimą, Montclair, DocsBarcelona ir Docs Against Gravity filmų festivaliuose buvo pripažintas geriausia dokumentika.

Trejus metus filmuotą darbą režisierė Tamara Kotevska apibūdina kaip spontanišką kelionę, prasidėjusią nuo idėjos sukurti trumpo metro filmą, paliečiantį gamtos apsaugos problemas. Režisierių duetas kalnuose atsitiktinai rado keistus akmenis, po kuriais gyveno Hatidzės bitės. Susipažinę su Hatidze, jie suprato, kad charizmatiška moteris yra įkvepiantis pavyzdys, kaip gyvenant be galo sudėtingomis sąlygomis – be elektros, tekančio vandens, ryšio su kitais – įmanoma išlikti atsakingu supančios aplinkos atžvilgiu.

Kadras iš filmo „Medaus šalis“
Kadras iš filmo „Medaus šalis“

„Šiandien susiduriame su nemažai aplinkosaugos problemų – biologinės įvairovės nykimas, klimato kaita, neatsakingas vartojimas. Mūsų filmas būtent ir yra apie neatsakingą gamtinių išteklių naudojimą“, – filmo idėją apibendrino Ljubomiras Stefanovas.

Į išskirtinės dokumentikos seansą „Kine po žvaigždėmis“ ypač kviečiami visi bitininkystei neabejingi žiūrovai – atėjus į renginį su bitininko atributika, bilietas į seansą nieko nekainuos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos