Gyvenimas buvo toks įtemptas ir audringas, kad Margaret be paliovos prisimena esminius savo gyvenimo bei karjeros posūkius. Ir nepaliauja bendrauti su mirusiu sutuoktiniu Deniu (akt. J.Broadbentas). Jis, kaip koks globėjas ar geroji namų dvasia svarbiomis akimirkomis nepagaili savo žmonai juodu humoru atmieštų patarimų ar komentarų.
Be šio virtualaus partnerio kietajai moteriškei būtų nelengva susidoroti su praeities demonais. Gal ir tiesa, kad padarytos klaidos arba abejonės dėl kai kurių sprendimų gyvenimo pabaigoje ima graužti itin stipriai.
Išvados
Tai klasikinė biografinė drama, skirta prisiminti neeilinės moters gyvenimą. Tokių daugiau ar mažiau pavykusių istorijų („Karalienė“, „Koko prieš Šanel“, „Jaunoji Viktorija“ ir t.t.) pastaraisiais metais kine netrūksta. Kūrėjams jau sunku mus kuo nors nustebinti. Nebent originaliu asmenybės parinkimu.
Nepaisant puikios M.Streep vaidybos, istorija atrodo pernelyg oficiali, tarsi skirta ministrės pirmininkės pasiekimų įamžinimui.
Filmo „Geležinė ledi“ režisierė, gan laisvai keliaudama laike, labiau akcentuoja Margaret Thatcher esminius karjeros posūkius, jos santykius su politikoje dominuojančiais vyrais, ryžtingus sprendimus, susilaukusius didžiulių visuomenės protestų ir partijos kolegų nepasitenkinimo. Tokius, kaip karas su Argentina dėl Folklendų salų. Arba mokesčių politiką.
Yra čia ir šeimyninio gyvenimo epizodų, bet nedaug. Todėl, nepaisant kaip visada, puikios M.Streep vaidybos, istorija atrodo gan deklaratyvi, pernelyg oficiali, tarsi skirta ministrės pirmininkės pasiekimų įamžinimui. Kaip bebūtų keista, galbūt dėl to kalta pati M.Thatcher. Jos gyvenimas, sprendžiant iš biografijos ir filmo, buvo sėkmės istorija.
Ji greitai ir nedvejodama (tėvo įtaka) pasirinko savo gyvenimo kelią, taip pat sėkmingai ištekėjo, susilaukė dviejų vaikų, ilgai vadovavo šaliai ir partijai, draugavo su Ronaldu Reaganu bei kitais pasaulio įtakingiausiais pasaulio politikais. Net sprogimas Braitone jos pagailėjo.
Trumpai sakant, globėjas čia nukonkuruoja demonus. O žiūrovus ar žmones apskritai labiau veikia istorijos apie negailestingai likimo talžomus herojus. Tokius, pavyzdžiui, kaip dainininkė Edit Piaf („Edit Piaf. Mano rožinis gyvenimas“). Vaidybą galima vertinti aukščiausiais balais, bet scenarijaus ir filmo autoriams kiek pritrūko meistriškumo.
Faktai apie filmą ir įvertinimas
„Geležinė ledi“ („The Iron Lady“) Didžioji Britanija ir Prancūzija, 2011 m., 105 min.
Režisierė Phyllida Lloyd.
Vaidina: Meryl Streep, Jimas Broadbentas, Alexandra Roach ir kiti.
ĮVERTINIMAS 3/4