Tarptautinis kontekstas
Septyni Europos kino festivaliai suvienijo jėgas ir sukūrė naują „Smart7“ kino industrijos tinklą. Jo tikslas – skatinti Europos šalių filmų apytaką, ugdyti žiūrovus, dalintis gerosiomis kino kuravimo praktikomis.
„Kadangi mūsų festivalis trunka tik dešimt dienų metuose, per jas turime pasirodyti geriausiai. Todėl susijungimas į tokį solidų tarptautinį festivalių klubą, dalijimasis žiniomis ir mokymasis vieniems iš kitų – neįkainojamai vertinga. Visa tai dar labiau praplės festivalio galimybes, prisidės prie maksimalių rezultatų ir dar geresnių įspūdžių žiūrovams“, – apie naujo tinklo privalumus pasakoja „Kino pavasario“ generalinis direktorius Algirdas Ramaška ir priduria: „Garbė būti tokioje kompanijoje kartu su kitais sėkmingais ir pripažintais festivaliais.“
Septyni festivaliai, septynių šalių auditorijos
Festivalių tinklas jungs savo šalyse lyderiaujančius Salonikų (Graikija), Reikjaviko (Islandija) bei Transilvanijos (Rumunija) tarptautinius kino festivalius, taip pat žiūrovų numylėtus Lenkijos „New Horizons“, Portugalijos „IndieLisboa“, Ispanijos „FILMadrid“ ir Vilniaus miesto kino festivalį „Kino pavasaris“.
Kaip sako tarptautinio Graikijos Salonikų kino festivalio generalinė direktorė Elise Jalladeau, bus svarbu ne tik skatinti Europos kiną, bet ir ugdyti auditoriją. „Kiekvienas iš mūsų turime savo tapatybę ir specifinį kuravimą, spalvą ir požiūrį į programos sudarymą“, – teigia Jalladeau. „Tad tikimės, kad ši iniciatyva sukurs tvirtesnius ryšius tarp mūsų komandų, tarp programos kūrėjų ir tarp mūsų auditorijų.“
Galimybės lietuvių kinui
Pasak Vilniaus miesto „Kino pavasario“ festivalio programos vadovės Aistės Račaitytės, šis tinklas leis tobulėti ir patiems, kaip profesionalams. Dalijantis patirtimi, išeiti iš savo komforto zonos ribų, galvojant apie programą, kuri būtų patraukli ir įdomi septyniose kultūriškai skirtingose teritorijose.
„Didžiuojuosi, kad „Kino pavasaris“ tapo būtent šių festivalių partneriu, nes visi jie gali pasigirti turtingomis programomis, populiarumu tarp žiūrovų ir svarbia pozicija savo šalių kultūriniame kontekste. Taip pat labai džiugu, kad festivalis gali prisidėti prie lietuviško kino sklaidos užsienyje, deleguodamas filmą į tinklo festivaliuose rodomą konkursinę programą. Tai didelio ir prasmingo matomumo garantas jauniems lietuvių kūrėjams bei galimybė jauniems profesionalams save išbandyti vertinant filmus žiuri.“
Jau greitai
Per ateinančius dvejus metus „Smart7“ surengs keturis seminarus, skirtus festivalių profesionalams, programos kūrimo, auditorijos plėtros, rėmimo ir lėšų rinkimo, rinkodaros, komunikacijos, tvarumo ir ekologijos temomis.
Festivalius jungs ir „Kino pavasaryje“ savo kelionę pradėsianti septynių filmų konkursinė programa. Jos geriausią filmą rinks visų festivalių deleguota jaunų kino vertintojų žiuri komisija ciklą užbaigsiančiame Salonikų kino festivalyje rudens pabaigoje. Šis „Smart7“ tinklas finansuojamas ES programos „Kūrybiška Europa MEDIA“ ir Europos festivalių lėšomis.