Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2010 03 20

„Kino pavasaris“: kovo 20-osios festivalio meniu

„Kino pavasario“ programa kovo 20-ajai – šeštadieniui.
Filmas „Baltas kaspinas“
Filmas „Baltas kaspinas“ / Kadras iš filmo

Dienos patiekalas

„Moterys be vyrų“ (Women Without Men)

Uždraustas Irane, apdovanotas Venecijoje ir garbinamas daugelyje pasaulio šalių filmas išsiskiria vizualine poezija ir neatpasakojamu originalumu. Unikalių fotografijų autorė ir menininkė Shirin Neshat išradingai vaizduoja Islamo kultūros kompozijas. Moterišku žvilgsniu ji apžvelgia socialines, religines ir politines problemas, bet drąsiai peržengia draudžiamas tabu ribas ir erotiškai atskleidžia moterų seksualumą. Tai kerinčiai gražus filmas apie maištingas moteris, jų išgyvenimus, psichologiją, jausmus. Rekomenduotina pažiūrėti visiems vyrams, kad geriau suprastų savo moteris.

Desertas

„Virtuvė sielai“ (Soul Kitchen)

Rimtuolis Fatihas Akinas trumpam suvaikėjo ir sumanė linksmai pakvailioti su geriausiais bičiuliais. Veiksmingas humoras, šokiai, rokas, estrada, skirtingų kultūrų mišrainė (graikai, turkai, vokiečiai), spalvingi personažai, nenuspėjamos gyvenimo išdaigos, smagi nuotaika, improvizuoti pokštai. Ko dar reikia lengvam ir siautulingam šeštadienio vakarui?

Verta paragauti

„Baltas kaspinas“ (The White Ribbon)

Michaelio Haneke pavardę šiomis dienomis linksniuoja visi. Kanuose triumfavusį nespalvotą šedevrą reikėtų pamatyti, kad turėtumėte apie ką diskutuoti su kolegomis po pirmojo pavasariško savaitgalio. Bet būkite pasiruošę skirtingiausioms reakcijoms, nes tai pirmiausiai yra „kritikų kinas“. Jis be konkurencijos susišlavė Europos kino akademijos prizus, tačiau nesužavėjo San Sebastjano kino festivalio publikos. Jam pavyko laimėti „Auksinį gaublį“, kurį nulemia rašančių žurnalistų nuomonės, bet pralošė „Oskarų“ partiją, nes sukeltas išankstinis ažiotažas neturi įtakos Amerikos kino akademijos nariams. Šiame filme gausite daugiau klausimų nei atsakymų, daug užuominų pamąstymams, provokuojančių palyginimų ir šiurpinančio smurto, nes už kadro paliekamas žiaurumas sukelia žymiai baisesnius pojūčius.

„Mūsų viešas gyvenimas“ (We Live in Public)

Legendinis amerikiečių kino kritikas Rogeris Ebertas režisierės Ondi Timoner filmą įtraukė į geriausios dokumentikos dešimtuką. Jūs niekuomet negirdėjote apie Joshą Harrisą, nes jis slepiasi nuo viešumos kažkur Etiopijos kaimeliuose. Jis buvo pamirštas taip pat greitai, kaip išgarsėjo. Prieš gerą dešimtmetį ekscentriškas, keistas ir ambicingas vyrukas aktyviai reiškėsi interneto erdvėje ir parodė verslo žmonėms, kaip įmanoma uždirbti pinigą iš socialinės paskirties žaislų. Privalote tai pamatyti, jei draugaujate su „Facebook“, „MySpace“, „Twitter“, „Youtube“ ir realybės TV šou. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?