Be to, didžioji „Sibirietiško auklėjimo“ dalis nufilmuota Lietuvoje, tad žiūrėdami filmą tikrai atpažinsite daugelį sostinės vietų. Tarp jų – ir pastaruoju metu apleisti Sporto rūmai, kurių fone filme verda nuožmios kovos, ir garsioji Vlado Urbanavičiaus skulptūra „Krantinės arka“, vilniečių vadinama tiesiog vamzdžiu.
Pagal tikrais faktais paremtą bestselerį „Oskaro“ laureato italų režisieriaus Gabriele Salavatores sukurtas filmas pasakoja apie rusų mafiją. Kalbama, kad itin slaptas bei pikantiškas detales iš mafijos gyvenimo atskleidusios knygos autorių rusų kilmės italų rašytoją Nicolai Liliną ji persekioja iki šiol. Tarptautiniu bestseleriu tapusi knyga išleista ir lietuviškai.
Filmo „Sibirietiškas auklėjimas“ anonsą žiūrėkite čia:
Gyvenimo istorijos – tatuiruotėse
Gana paini istorija filme vinguriuoja per nusikaltėlių vaikystę, rodo jų pirmuosius ginklus ir pirmąsias meiles, jų tatuiruotėse užkoduotas gyvenimo taisykles.
Žiūrėdami „Sibirietišką auklėjimą“ susipažinsite su maža maištinga tauta, vadinančia save urkais. Tarybiniais metais Stalinas urkus iš Sibiro ištremia į Padniestrę. Urkai laikosi itin griežtų kriminalinio pasaulio nuostatų ir propaguoja robinhudišką gyvenseną – vagia tik iš režimo ir gina vargšus. Be to, jie itin religingi – urkų religinės apeigos primena pagoniškus ritualus. Tremtiniai turi dvasinį ir idėjinį vadą – vietos Doną Korleonę senį Kuzmičių, kurį filme įkūnija kaip visada nepakartojamas Johnas Malkovichius.
Filmo veiksmas vyksta nuošaliame Benderai kaimelyje, kuriame auga du pagrindiniai istorijos personažai – Kolima (vaidina Arnas Fedaravičius) ir Gagarinas (vaidina Vilius Tumalavičius). Juos prižiūri ir auklėja „garbingų nusikaltėlių“ autoritetas senelis Kuzmičius. Ir nors Kolima klauso mokytojo ir jam paklūsta, Kuzmičiui atrodo, kad labiau prisitaikęs išgyventi yra Gagarinas. Tik nutinka bėda: Gagariną suvilioja narkotikų ir prostitucijos verslas ir jis net septyneriems metams siunčiamas už grotų. Išėjęs iš kalėjimo Gagarinas grįžta neatpažįstamai pasikeitęs.
Kaip baigsis ši istorija, neišduosime, tačiau galime patikinti, kad viskas, ką iki šiol manėte žinantys apie nusikaltėlius, pažiūrėjus „Sibirietišką auklėjimą“ nublanks.
Ir dar viena detalė. Lietuvoje filmuojant „Sibirietišką auklėjimą“ Holivudo žvaigždė Johnas Malkovichius išmoko palinkėti į sveikatą. Savo žinias jis kiek vėliau pritaikė veiksmo komedijoje „Rizikinga erzinti diedukus 2“ (angl. „RED 2“). Kai filmo herojai švęsdami kelia degtinės taureles ir rusiškai sako „Į sveikatą!“, J. Malkovichius aiškiai atsako lietuvišku „Būkim!“.