Kuršių nerijoje kurtas dokumentinis filmas pasakoja apie šalia Juodkrantės įsikūrusią kormoranų koloniją. Tai viena didžiausių šių paukščių kolonijų visoje Europoje. Šioje vietoje apsistoję sparnuočiai besituštindami naikina anksčiau čia buvusią sengirę. Vis dėlto kameros objektyvas krypsta į žmones – tarsi stebėtum aplinką kormorano žvilgsniu. Į merdinčio miško apžvalgos aikštelę užsukantys turistai pateikia vis kitokius šio gamtos reiškinio vertinimus. Apokaliptiška, bet tuo pačiu ironiška dokumentika parodo skirtingas kultūrines reakcijas bei kelia painius moralinius ir tarprūšinius klausimus.
„Kuriant filmą pagrindinė siužetinė linija buvo konstruojama iš žaismingų turistų dialogų, juose vis išnyrančių paralelinių naratyvų. Buvo įdomu atrasti, kaip politinės dilemos, istorinės nuogirdos, migracijos vektoriai ir kinematografinės patirtys veikia žmogiškąjį gamtos patyrimą“, – pasakoja filmo režisierė, jau sulaukusi pasiūlymų su filmu dalyvauti ir kituose kino festivaliuose.
„Rūgštus miškas“ įtrauktas į Lokarno kino festivalio „Fuori Concorso“ programą, į kurią atrinkta 11 naujausių kūrybinės dokumentikos juostų iš viso pasaulio. Tarp režisierių – tokie įvertinti kino kūrėjai kaip Nicolas Philibertas, Andrey Paounovas ar Costanza Quatriglio. Rugilės Barzdžiukaitės filmas varžysis dėl pirmo ilgametražio filmo apdovanojimo kartu su į dar keturias festivalio programas įtrauktais debiutiniais kūriniais.
Dokumentinė juosta pradėta kurti dar 2013-aisiais. Su pradine trumpametraže jo versija Londono Goldsmito universitete Rugilė Barzdžiukaitė apsigynė kino dokumentikos studijų magistro diplomą. Filmo prodiuseris ir bendraautoris – audiovizualinių ir teatro kūrinių gamybos kompanijos „Neon Realism“ (buvusios „A Laukas“) steigėjas Dovydas Korba.
„Rūgštus miškas“ nėra pirmoji Rugilės Barzdžiukaitės juosta. Režisierė yra sukūrusi dar keturis trumpametražius dokumentinius filmus. Taip pat ji kuria teatrui ir šiuolaikinėms operoms. Kartu su Vaiva Grainyte ir Lina Lapelyte yra pastačiusi 6 tarptautinius apdovanojimus Europoje pelniusią šiuolaikinę operą „Geros dienos!“, o naujausias menininkių performansas-opera „Saulė ir jūra“ dalyvaus kitąmet vyksiančioje 58-ojoje Venecijos šiuolaikinio meno bienalėje. Dar šiemet Auksinių scenos kryžių apdovanojimuose kūrėjų veikla pagerbta Boriso Dauguviečio auskaru, skiriamu už novatoriškus teatro sprendimus.
71-asis tarptautinis Lokarno kino festivalis, garsėjantis išskirtiniu dėmesiu autoriniam kinui ir novatoriškos kino kalbos ieškojimams, vyks rugpjūčio 1–11 dienomis Lokarno mieste Šveicarijoje. Pagrindinis dokumentinio filmo „Rūgštus miškas“ rėmėjas – Lietuvos kino centras. Filmo gamybą iš dalies finansavo Lietuvos Kultūros taryba.
Rugilė Barzdžiukaitė (g. 1983) kuria teatro ir kino srityse. Jos mėgstamos kūrybinės strategijos yra įtampos tarp objektyvių ir įsivaizduojamų tikrovių tyrinėjimas bei žaismingas antropocentriško pasaulėvaizdžio kvestionavimas. Rugilė baigė teatro režisūros bei TV operatoriaus meno studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje bei kino dokumentikos studijas Londono Goldsmito universitete.
Dovydas Korba (g. 1984) yra nepriklausomas prodiuseris ir tarpdisciplininis menininkas. Baigė kino prodiusavimo bakalauro studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje (2007), o magistro laipsnį apsigynė Vilniaus dailės akademijos Fotografijos ir medijos meno katedroje. Studijavo taikomųjų menų universitete Vienoje. Dovydas yra filmų ir audiovizualinės produkcijos prodiusavimo įmonės „Neon Realism“ (buvęs „A laukas“) vienas iš įkūrėjų ir prodiuseris.