Baltijos šalių bendradarbiavimas
Tradicinė diena „Zero Day“, balandžio 4-oji, bus skirta Baltijos šalių kino industrijos aktualijoms. Diena prasidės „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuro naujienų ir šiandienos tendencijų apžvalga. Svarbiausia „Zero Day“ dienos tema – Baltijos šalių bendradarbiavimas kino srityje. Lietuvos, Latvijos, Estijos kino centrų atstovai, kino platintojai, prodiuseriai, televizijos ir internetinių platformų agentai diskutuos, ar trūksta ir ko būtent Baltijos šalių bendradarbiavimui kuriant filmus, dalinantis patirtimi bus sprendžiama, ką dar galima kartu nuveikti vardan profesionalaus kino.
„Zero Day“ metu taip pat bus skaitomi pranešimai apie naujų talentų atradimą ir profesinių įgūdžių lavinimą. Bus pristatytos įvairių sričių kino platformos – kino agentų mokykla SOFA, scenarijaus vystymo kursai MIDPOINT, kino festivalių mokymai „Developing Your Film Festival“ bei lietuvių organizuojami filmų dailininkų kursai „Art Departament Masterclass“.
„Zero Day“ užbaigs itin talentingas, festivalyje savo 3D animacinį šedevrą „Kaukai“ pristatantis mūsų šalies animatorius, režisierius Gediminas Šiaulys. Jis dalinsis patirtimi, sukaupta per ketverius metus kuriant kino pasaką „Kaukai“.
Platforma įsibėgėti
Balandžio 5-oji – projektų diena, kuomet net dviejose sesijose bus pristatyti specialiai joms atrinkti 17 projektų. Sesijoje „Coming Soon From Baltics“ bus pristatyti įdomiausi Baltijos šalių kino kūrėjų naujieji projektai, o „Coming Soon. New Talents“ supažindins su kylančių Europos kino talentų projektais. Trys laimingieji bus atrinkti Kanų kino festivalio industrijos seansams.
Šiemet „Meeting Point – Vilnius“ taps nauja platforma ir jauniems Baltarusijos dokumentinio kino kūrėjams. Bendradarbiaujant su dokumentinio kino forumu „B2B Docs“, Vilniuje tarptautinei auditorijai bus parodyti penki baltarusių projektai.
Dieną užbaigs lenkų kino meistro Krzysztofo Zanussi kalba apie istorijų pasakojimą postmoderniame pasaulyje. Festivalyje režisierius lankysis – ir kaip filmo „Iliuminacija“ režisierius, ir kaip Agnieszkos Holland trilerio „Pėdsakas“ prodiuseris.
Balandžio 5-osios vakarą Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius tradiciškai pakvies lietuvių ir užsienio kino industrijos atstovus neformaliam pokalbiui apie kiną ir filmų kūrimo perspektyvas atviroje ir augančioje šalies sostinėje.
Naujausios Europos kino strategijos
Paskutinę renginio dieną įvyks svarbiausias kino renginys žemyne „Europos kino forumas“. Europos Komisijos 2015 metais inicijuotas „Europos kino forumas“, skirtas aptarti šiandienos audiovizualinio sektoriaus iššūkius. Europos kino forumo Vilniuje tema yra europietiško audiovizualinio turinio viešinimas ir svarba.
Pirmoji forumo diskusija bus apie Europos kino konkurencingumą – apie galimybes naujiems ir įdomiems kino kūrėjams iš Europos, ypač mažųjų šalių, kaip atrasti ir sudominti žiūrovą. Bus kalbama apie tai, kaip išlaikant europietišką tapatumą ir kultūrinę įvairovę sukurti populiarų filmą.
„Europos kino forumo“ metu didelis dėmesys bus skiriamas ir veiksmų planui ugdant bei atrandant naujuosius talentus – bus kalbama apie naująją kino kūrėjų kartą, kuri turi milžinišką kūrybinį potencialą, akcentuojamas naujas požiūris į kino kūrimą, naujų kino vėjų svarba.
Patekti į industrijos konferenciją galima su „Kino pavasario“ akreditacija, į „Europos kino forumą“ – užsiregistravus: http://kinopavasaris.lt/lt/europos-kino-forumas
Konferenciją „Meeting Point – Vilnius“ moderuos žurnalistas ir industrijos profesionalas iš D. Britanijos Michaelis Gubbinsas.
„Meeting Point – Vilnius“ vyks Vilniuje, „Kempinski Hotel Cathedral Square“, balandžio 4–6 dienomis.
Konferencija organizuojama kartu su Lietuvos kino centru, „Kūrybiškos Europos“ MEDIA biuru Lietuvoje. Konferencija finansuojama Lietuvos Kultūros Tarybos.