Šį projektą Kauno gyventojams drauge su „Meno aviliu“ inicijuoja Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuras ir pristato nemokamų filmų peržiūrų programą, lydimą psichologų ir psichikos sveikatos specialistų pristatymų, diskusijų ir terapinių pokalbių apie emocinę savijautą. Kauno „Projekcijų“ programą sudarys penki filmai, nagrinėjantys tapatybės paieškų, savižudybių, nerimo įveikos, vienatvės ir pozityviosios psichologijos temas.
Artimiausi projekto renginiai
Net du penktadienius iš eilės Kauno miesto gyventojai kviečiami žiūrėti „Meno avilio“ komandos atrinkus filmus visiškai nemokamai. Pirmasis renginys, skirtas pasaulinei jaunimo dienai, vyks šį penktadienį, rugsėjo 3 d., 20 val. Kauno kultūros centro terasoje, kur bus pristatytas daugelio kino apdovanojimų sulaukęs Michalo Marczako dokumentikos ir fikcijos hibridas „Visos nemiegotos naktys“. Filme rodomos dviejų Varšuvos dvidešimtmečių naktys pilnos vakarėlių, meilės, elektroninės muzikos ir kažko ypatingo laukimo. Filmą pristatys nevyriausybinių organizacijų ir ekspertų koalicijos atstovas Girvydas Duoblys.
Antrasis renginys vyks rugsėjo 10 dieną 18 val. Kauno menininkų namuose ir bus skirtas pasaulinei savižudybių prevencijos dienai paminėti. Vakaro metu vyks nemokama sentimentalaus ir sąmojingo filmo „Gyveno kartą Uvė“ peržiūra. Šis režisieriaus Hanneso Holmo kūrinys – tai įkvepiantis priminimas, kad gyvenimo prasmė yra tarpasmeniniai santykiai. Filmą pristatys psichologas Jokūbas Gužas.
Filmai, kuriuose galima rasti reikalingus atsakymus
„Projekto „Projekcijos“ renginiai yra skirti žmonėms, kurie rūpinasi savo emocine savijauta, domisi kino ir psichologijos sankirta. Žiūrėdami filmus galime rasti reikalingus atsakymus ar patarimus, o galbūt ir svarbius klausimus, kurių sau nesugalvotume užduoti. „Visos nemiegotos naktys“ – į jauną auditoriją orientuotas filmas, labai tinkantis penktadienio vakarui ir šiek tiek melancholiškai vasaros pabaigai.
Šis filmas, būdamas pusiau dokumentinis, leidžia kartu su herojais svarstyti apie sunkiai apibrėžiamas jaunystės ribas, laikinumą ir tai, kokios ypatingos ir svarbios yra nemiegotos naktys. „Gyveno kartą Uvė“ taip pat patiks jaunimui ir kiek vyresnėms auditorijoms. Jis kviečia geriau suprasti depresiją ir praradimą išgyvenantį vyrą, vis mėginantį nusižudyti. Nors tema sunki, filmo tonas išlieka šviesus. Mums buvo svarbu sukurti erdvę kalbėti apie aukštus vyrų, ir ypatingai vidutinio amžiaus vyrų, savižudybių rodiklius Lietuvoje ir, tuo pačiu, papasakoti apie pagalbos žingsnius“, – apie renginių ciklą pasakojo „Projekcijos“ organizatorė Ona Kotryna Dikavičiūtė.
Visi filmai rodomi originalo kalba su lietuviškais subtitrais. Daugiau informacijos „Meno avilys“ internetinėje svetainėje.