„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 01 22

Prasidėjo kino filmo pagal bestselerį „Tarp pilkų debesų“ filmavimai

Kur tik pažvelgsi – pūga ir nesibaigiantys sniegynai. Stingdantis šaltis ir mirtina tyla. Iš tolumos haskių kinkinys atitempia roges. Tai – pirmoji scena iš filmo, kuriamo pagal pasaulinį rašytojos Rutos Sepetys bestselerį „Tarp pilkų debesų“. Filmavimai prasidėjo.
Filmo operatorius Ramūnas Greičius
Filmo operatorius Ramūnas Greičius / Kino kūrėjų nuotr.

Tarptautinio Lietuvos, Jungtinės Karalystės ir JAV filmo grupė pirmuosius kadrus filmuoja Nidos kopose. Čia filmuojamos Laptevų, Arktyje buvusios tremtinių stovyklos scenos. Šioje vietoje tenka atsidurti knygos herojei į Sibirą ištremtai paauglei Linai su šeima.

„Po pasiruošimo, kuris truko trejus metus, būti Nidoje, mano mėgstamiausioje Lietuvos vietoje ir pagaliau filmuoti pirmuosius kadrus su puikia komanda…Šį jausmą sunku nusakyti žodžiais. Tai nepakartojama“, – sako filmo režisierius Marius Markevičius.

„Tai – pirmas tokio mastelio lietuviškas filmas po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo, kurį kuriame su tarptautine komanda ir kuris, planuojame, bus žiūrimas visame pasaulyje. R.Sepetys knyga išleista penkiasdešimtyje šalių ir galimybė perteikti šią istoriją kine mus įpareigoja atlikti viską geriausiai kiek įmanoma. Jaučiame atsakomybę: prieš savo šalį ir tuos, kuriems teko ištverti siaubingus trėmimus“, – teigia filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas.

Filmo operatorius – daug tarptautinių apdovanojimų pelnęs, vienas garsiausių lietuviškų filmų operatorių Ramūnas Greičius, kuręs daugiau nei 20 filmų Lietuvoje ir pasaulyje, tarp jų – „Tadas Blinda. Pradžia“ ar „Vabzdžių dresuotojas“. Filmo kostiumų dailininke pasirinkta Daiva Petrulytė, be kurios neįsivaizduojami lietuviški filmai. Dekoracijomis ir jų autentiškumu rūpinasi viena profesionaliausių kino dailininkių Jurga Gerdvilaitė.

Pagrindinius vaidmenis filme atliks BAFTA kylančios žvaigždės apdovanojimui nominuota britų aktorė Bel Powley ir prestižinio Etono koledžo alumnas Jonah Hauer-King. Jie į Lietuvą atvyks vasario pradžioje. Šiuo metu filmuojamos arkties vaizdų scenos ir masinės lauko scenos su aktoriais.

„Mums pasisekė, kad žiema dabar graži ir snieguota. Nidos kopos – siurreali vieta. Kelis kilometrus klampojant per nesibaigiančias sniego plynes apima įvairūs jausmai tarsi galėtum nors dalinai pajusti, ką išgyveno žmonės Sibire. Jei filmuotume studijose, pripūstose dirbtinio sniego, tai būtų netikra.Tad nors su beveik šimtu žmonių filmo komandos filmuoti čia brangu, bet verta“, – mintimis dalijasi filmo prodiuseris Žilvinas Naujokas.

Jo paminėti keli kilometrai nėra vien tik įspūdingai skambantis skaičius: filmavimo komanda išties kasdien sukaria po keletą kilometrų nešiodami daiktus rankomis, mat į kopas negalima važiuoti automobiliu.

„Filmavome laidotuvių sceną, kuriai mums reikėjo daug sniego, tiek negalėjome rasti kopose. Taigi nuo Kuršių marių ledo grėbėme sniegą, dėjome jį maišus, vežėme iki kopų ir tada dar puskilometrį tempėme ant pečių“, – pasakoja Ž.Naujokas.

Nidoje filmavimas truks keturias dienas, o vasario pradžioje persikels į lokacijas prie Vilniaus, kur jau stovi jurtos ir įkurtas kitas – Altajaus kaimas. Nufilmavusi žiemos lauko scenas, komanda darbus pratęs gegužės – birželio mėnesiais.

Filmas kuriamas pagal 50 šalių išleistą Rutos Sepetys romaną „Tarp pilkų debesų“. Filmo, kurio tarptautinis pavadinimas „Pelenai sniege“ („Ashes in the Snow“) scenarijų parašė Sandanso kino festivalio alumnas Ben York Jones. Filmo režisierius – Marius Markevičius, filmo „Kita svajonių komanda“ kūrėjas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų