„Filmas palieka labai didelį įspūdį. Per vieno žmogaus istoriją pamatome kokia galinga gali būti Lietuva. Nors filmas dokumentinis, bet kokia tai drama. Tai yra epas,“– mintimis apie filmą „Šuolis“ dalinasi profesorius V.Landsbergis.
Dokumentinis pasakojimas G.Žickytės filme primena gerai surežisuotą trilerį, kuriame atsiskleidžia lietuvio jūreivio Simo Kudirkos gyvenimo drama. 1970 metais, išdrįsęs iš sovietinio laivo peršokti į JAV pakrančių apsaugos katerį ir paprašyti politinio prieglobsčio, lietuvis tapo drąsos simboliu visame pasaulyje. Jo šuolis į laisvę sukėlė milžinišką politinį sąmyšį JAV ir Sovietų Sąjungoje. Lietuvio iš Griškabūdžio likimą sprendė net du JAV prezidentai – Richardas Nixonas ir Geraldas Fordas. Po premjeros pasirodžiusiose kino recenzijose ir žiūrovų atsiliepimuose buvo pabrėžiamas režisierės gebėjimas nepaprastai įtaigiai pasakoti istoriją.
„Didelis džiaugsmas, kad atsirado toks filmas. Kad sušvito šis beveik pamirštas Lietuvos istorijos puslapis. Jaunoji karta turėtų pažiūrėti koks reikšmingas gali būti visai paprasto žmogaus gyvenimas. Be jokių diplomų, titulų, turtų. O koks gyvenimas! Kiekvienam rekomenduoju pamatyti,“ – sako profesorius V.Landsbergis.
„Šuolis“, tai Lietuvos „Moonmakers“, Prancūzijos „Faites un Voeu“ ir Latvijos „VFS Films“ bendros gamybos filmas.
Filmą iš dalies finansavo Lietuvos kino centras prie LR Kultūros ministerijos, Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija, ES programa „Kūrybiška Europa – MEDIA“, Prancūzijos nacionalinis kinematografijos centras, Latvijos nacionalinis kino centras, Lietuvių fondas Čikagoje, Vilniaus miesto savivaldybė ir kt.
Filmas „Šuolis“ rodomas Lietuvos kino teatruose.