T.Tennie įspėjo, kad susiformavusi ar besiformuojanti priklausomybė arba pernelyg didelis susižavėjimas kriminalinėmis istorijomis jau yra įspėjimas.
Šią mintį ji išsakė laidoje „The Mel Robbins Podcast“. Jos metu ji kreipėsi į žiūrovus su klausimu: „Jei vienintelis būdas pailsėti prieš miegą jums yra trijų serialo „Įstatymas ir tvarka“ peržiūra, raginčiau pagalvoti, kodėl trauminės scenos jus atpalaiduoja?“
T.Tennie teigimu, kai kurie žmonės, žiūrėdami nusikaltimus, atsipalaiduoja, nes tai sukelia atpažįstamumo jausmą: „Užaugę labai įtemptoje aplinkoje žmonės gali ramybė painioti su nuoboduliu, tad norint sugrįžti į save tenka atsiremti į pažįstamą diskomforto jausmą.“
Psichologė davė keletą patarimų, kaip atpratinti save nuo tokio tipo turinio. Pasak jos, vertėtų išmėginti „nuobodesnius“ serialus ir filmus: „Tai gali suveikti kaip nervų sistemos perprogramavimas. Suprantu, taikus turinys gali pasirodyti nuobodus, bet jūs esate to verti.“
Į T.Tennie pasisakymą reagavo žiūrovai. Komentaruose prie vaizdo įrašo, kuris dabar tapo virusiniu, žiūrovai dėkojo daktarei už jos įžvalgas, nes ji paaiškino, koks ryšys tarp traumos ir noro žiūrėti kai kuriuos labiausiai šokiruojančius pasaulio nusikaltimus.
Vienas iš žiūrovų rašė: „Pradėjus gydytis tos laidos, kurias buvau apsėstas žiūrėti (žiūrėjau jas daugiau nei 20 metų nuo vaikystės ir žinojau kiekvieną seną atvejį), man tapo ne tik mažiau patrauklios, bet ir keliančios nerimą.“
Kitas pasidalijo: „Naktį negaliu užmigti, nebent pažiūriu kriminalinius dokumentinius. Augau labai smurtaujančioje šeimoje. Muštynės vis dar priveda mane prie ašarų. Kaip man perprogramuoti šią nesveiką kančią.“