„Jaučiame, kad šiais laikais diskutuoti tik kelias dienas trunkančiame festivalyje nebeužtenka. Todėl šiemet garsiai kalbėsime visus metus, aktyviai reaguodami į kylančias problemas. Renginių ciklą pradėsime temomis, kurių dažnas nesiryžta liesti. Džiaugiamės, kad kruopščiai atrinktų filmų programą lydės kokybiški pokalbiai ir išskirtiniai susitikimai“, – sako „Šeršėliafam“ vadovė Andrė Balžekienė.
Viena iš ciklo pradžios temų – motinystės iššūkiai. Režisierė Maryam Touzani filmą „Adomas“ (Adam, 2019) sukūrė įkvėpta tėvų istorijos. Tanžere jie priglaudė besilaukiančią moterį, kai tuo metu Maroke būti nėščiai ir netekėjusiai draudė įstatymas. Filmo veiksmas sukasi apie kartu su dukrele gyvenančią našlę Ablą, kuri į namus priglaudžia jauną, besilaukiančią ir netekėjusią Samią. Po filmo vyks diskusija, kurioje aiškinsimės, su kokiais iššūkiais ir stereotipais turi kovoti šiuolaikinės mamos.
Filmo anonsas:
Taip pat nagrinėsime temas, apie kurias garsiai iki šiol nebuvo kalbėta. Islandų režisierių Kristján Kristjánsson ir Bjarney Lúðvíksdóttir „Nematomos“ (Seeing the Unseen, 2017) – įtaigi poetinė dokumentika atskleidžia autizmo rolę 17-kai islandžių bei nagrinėja problemą, kodėl autizmas moterims ir mergaitėms ilgą laiką visuomenėje nebuvo diagnozuojamas. Filme analizuojama, kaip dažnai moterys lieka nesuprastos ir netinkamai diagnozuotos. Po seanso kartu su specialistais nagrinėsime šią problemą Lietuvoje bei pasaulyje.
Filmo anonsas:
Per daugelį metų „Šeršėliafam“ išlieka platforma, pristatanti moterų režisierių kūrybą. Viena jų – daugybę apdovanojimų pelniusi lenkų režisierė Agnieszka Holland. Filme „Ponas Džounsas“ (Mr. Jones, 2019) pasakojama tikrais įvykiais paremtą žurnalisto Gareto Džounso istorija, kuris pasauliui atskleidė Holodomorą. Renginio metu filmą pristatys ir apie darbo kasdienybę papasakos tiriamosios žurnalistikos atstovai.
Filmo anonsas:
Daugiau informacijos – čia.