„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

„Suspaustas laikas“ kvies pažinti kiną kaip ritualą ir sustabdyti laiką

Liepos 24–rugpjūčio 16 dienomis eksperimentinio kino festivalis „Suspaustas laikas“ kvies susitikti Vilniuje, Nidoje ir Klaipėdoje. Išskirtinėje festivalio programoje – nuo ekopoezijos iki laiką sustabdančio kino su linkėjimais iš tolimojo Kvala Lumpūro. Visi festivalio renginiai nemokami, rašoma organizatorių pranešime spaudai.
Nguyen Trinh Thi filmo „Eleven Men“ stop kadras
Nguyen Trinh Thi filmo „Eleven Men“ stop kadras

Devintą vasarą iš eilės vykstantis festivalis ištikimiausiems žiūrovams yra kaip neatsiejama liepų ir rugpjūčių dalis, kaip ritualas, kiekvienos vasaros atributas, kuriame – kinas, bendrystė ir nauji atradimai. Tačiau šį kartą festivalio organizatoriai kviečia praplėsti „ritualo“ sąvoką ir atrasti „ritualą“ ne aplink kiną, o jame.

Festivalio tema – ritualas

„Ritualą sudaro pasikartojimai, simboliai ir struktūrizuojantis judėjimas. Ritualo paskirtis – prisijaukinti laiką. Tas pats sakytina ir apie eksperimentinį kiną“, – teigia festivalio organizatoriai.

Šių metų programoje – filmai, kuriuose ir bandymai sustabdyti ar prisitaikyti prie slenkančio laiko, ir simboliai pripildantys erdvę atpažįstamo turinio, veiksmų, charakterių, daiktų. Festivalio organizatoriai siūlo patirti žinomą, bet nepažintą, ritualo erdvę per kiną.

Pablo Marín filmo „Fuji“ stop kadras
Pablo Marín filmo „Fuji“ stop kadras

MO muziejuje – ritualo tyrinėjimai ir performanso vakaras

Tradiciškai „Suspausto laiko“ atidarymas įvyks MO muziejaus kino salėje, kur liepos 24 d. (trečiadienį) 19 val. festivalio „ritualą“ pradės gaivus 19–25 metų meno studentų vieno ekrano darbų kokteilis „Ateitis nebus rodoma per televiziją (iki 25 metų ir jau eksperimentuoja!)“. Šią programą kuruoja ir pristato vilnietis kino menininkas Miklós (Miki) Ambrózy, bendradarbiaudamas su Laura Gudaite ir Jurijumi Dobriakovu.

Raito Low Jing-Yi filmo „Blumentanz“ stop kadras
Raito Low Jing-Yi filmo „Blumentanz“ stop kadras

Pirmąją festivalio dieną žiūrovų taip pat lauks tarptautinė eksperimentinių filmų programa.

Liepos 25 d. (ketvirtadienį) 19 val. ne pirmus metus kartu su „Baltic Analog Lab“ (LV) bendradarbiaujantis „Suspaustas laikas“ pristatys „SPECTRAL Expanded“ ir pakvies į kino performanso vakarą su Miguel Ángel Puertas bei menininkų duetu Marek Pluciennik ir Başak Günak. Po renginio vyks diskusija su menininkais.

„Ryškiai Matinė“ programa, ekopoezija ir pažintis su kūrybos procesais Nidoje

Liepos 30–rugpjūčio 1 dienomis festivalio programa tradiciškai kelsis į Nidą, kur tris vakarus iš eilės Nidos evangelikų liuteronų bažnyčia taps neįprasta kino sale. Liepos 30 d. (antradienį) žiūrovų lauks Pablo Marino – kino kūrėjo iš Argentinos programa „Ryškiai Matinė“, kurioje kelionės ir ritualo temos supinamos į poetinį pasakojimą. Kūrėjo filmai, pasak festivalio organizatorių, ne tik demonstruoja jo unikalią meninę viziją, bet ir giliai įsitraukia į platesnius avangardinio kino judėjimus. Renginyje dalyvaus ir menininkas.

Marek Pluciennik ir „Baltic Analog Lab“
Marek Pluciennik ir „Baltic Analog Lab“

Liepos 31 d. (trečiadienį) žiūrovų lauks Miglės Križinauskaitės-Bernotienės ir Miklós (Miki) Ambrózy sudaryta filmų programa, kurioje bus pristatyti trijų menininkų vykdomi projektai. Savo darbuose kūrėjai žvelgia į kiną per įvairius fimų kūrimo būdus bei kuria hibridinius spektaklius. Atverdami savo nebaigtus darbus kitiems, šie menininkai kvies prisijungti prie paties kūrimo proceso. Pasiruoškite atsakyti į klausimą – „Ar jūra turi širdį?“.

O paskutinįjį vakarą Nidoje rugpjūčio 1 d. (ketvirtadienį) žiūrovai turės galimybę pasinerti į ekopoeziją. Tai – Miklós (Miki) Ambrózy kuruojama filmų programa, kuri išplės mūsų pojūčius ir primins apie eksperimentinių menų poreikį ir poveikį.

Klaipėdoje – nuo Lietuvos eksperimentinio kino genealogijos iki filmų iš Kvala Lumpūro

Rugpjūčio 14–16 dienomis eksperimentinio kino gerbėjai kviečiami į renginių erdvę „Hofas“, kur vyks trečioji šių metų „Suspausto laiko“ programos – „ritualo“ dalis. Rugpjūčio 14 d. (trečiadienį) festivalio Klaipėdos programą atidarys ekopoezija, kviečianti dialogą „pradėti nuo stebėjimo pirštais“. „Šioje programoje filmai yra išdėstyti kaip kupletai. Kiekvienas filmas klausia klausimus, į kuriuos atsako ar dar labiau apsunkina kitas“, – sako programos kuratorius Miklós (Miki) Ambrózy.

Rugpjūčio 15-ąją (ketvirtadienį) žiūrovai turės galimybę susipažinti su spekuliatyvia Lietuvos eksperimentinio kino genealogija bei pažvelgti į išskirtinių filmų programą iš Kvala Lumpūro.

Klaipėdoje žiūrovų lauks ir jau tradicinėmis tapę trijų dienų dirbtuvės. Daugiau informacijos jau netrukus. O „Suspausto laiko“ kelionę per „ritualą“ uždarys filmų programa, kuri, atliepdama šių metų festivalio temą, rituališkai, keliavo per Vilnių, Nidą ir Klaipėdą.

Pablo Marín filmo „Denkbilder“ stop kadras
Pablo Marín filmo „Denkbilder“ stop kadras

Festivalis „Suspaustas laikas“ liepos 24–25 dienomis vyks Vilniuje, liepos 30–rugpjūčio 1 apsilankys Nidoje, o rugpjūčio 14–16 dienomis kvies žiūrovus į Klaipėdą. Visa festivalio programa ir renginių tvarkaraštis – „Suspausto laiko“ feisbuko paskyroje.

Festivalį „Suspaustas laikas“ remia Lietuvos kino centras, Klaipėdos miesto savivaldybė „Neringa – kultūros sala“, Neringos kultūros ir turizmo informacijos centras „Agila“, „Creative Europe“, „Baltic Analog Lab“, bendrovės „Epson“, „DUV“ ir „Clear Chanel“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs