„Šis veikalas įveikiamas ne kiekvienam. Bet tikras skaitytojas, kuris gerai orientuojasi literatūros istorijoje, kuris yra susipažinęs su literatūra nuo pat Antikos laikų, žino viduramžių, XVII a., XVIII a., XIX a. literatūrą, jis neišvengiamai pats prieis prie M.Prousto. Jam jo reikės. Jis jaus organišką ryšį, kad dabar atėjo eilė M.Proustui.
Aišku, tam reikia išprususio skaitytojo. Tas, kuris tik skaitė tik keletą kūrinių mokykloje ir mažai skaitė knygų savarankiškai domėdamasis literatūra, tam M.Proustas kol kas bus tikrai neįkandamas“, – sako literatūrologas, vertėjas, prancūzų literatūros ekspertas Vytautas Bikulčius, su kuriuo portalas 15min pasikalbėjo apie unikalų M.Prousto rašymo stilių, jo gyvenimą ir įtaką.
Dieną – miegas, naktį – gyvenimas
M.Proustas gimė 1871 m. liepos 10 dieną turtingoje šeimoje. Jis buvo nervingas ir gležnas vaikas. Tolesnį jo gyvenimą nulėmė liga – būdamas devynerių pirmą kartą patyrė stiprią astmos ataką, kurią vos išgyveno.
Dėl ligos M.Proustas buvo ypatingai alergiškas gėlių kvapui.
„Dėl to jis sugalvoja keistą gyvenimo būdą – ima miegoti dienomis, o veikti, rašyti, pramogauti – naktimis, nes naktį gėlės susiskleidžia ir nebe taip skleidžia kvapą. Jis buvo pripratęs prie naktinio gyvenimo, užtat kad dieną pailsėtų, jo kambarys buvo išmuštas kamštmedžiu, kuris mažindavo Paryžiaus gatvių triukšmą.