Ray Douglas Bradbury – vienas populiariausių mokslinės fantastinės literatūros kūrėjų visame pasaulyje, o „Marso kronikos“ – vienas būdingiausių jo kūrybos pavyzdžių, puikiai atspindintis jo kaip rašytojo kredo: paversti paprastus dalykus stebuklingais, o stebuklingus – paprastais.
Bradbury yra pasakęs, kad terminas „mokslinė fantastika“ vis dėlto nepakankamai platus: „Juk mes visi vienaip ar kitaip užsiimame moksline fantastika. Jeigu prieš keturiasdešimt metų aš būčiau aprašęs tuos vargus, kuriuos dabar patiriame norėdami mieste pastatyti automobilį, žmonės būtų sakę: „Juk tai juokinga! Šitaip niekada nebus!“ Todėl rašytojas buvo linkęs savo kūrybą vadinti fantastinėmis pasakėčiomis.
Knygoje „Marso kronikos“ autorių domina ne tiek mechaniniai įtaisai ir aparatai, kiek žmogaus psichologija ir socialinis elgesys naujomis ir netikėtomis aplinkybėmis. Fantazijos apie ateitį čia skamba kaip įspėjimas žmonėms. Atvykę į Marsą žemiečiai naikina senuosius jo gyventojus, griauna nuostabius jų miestus, teršia aplinką ir skleidžia pigią masinę kultūrą.
„Marso kronikos“ patraukia skaitytoją ir nepaprasta menine įtaiga, ir vien Bradbury’iui būdingais romantiškais kosmoso vaizdais, ir subtilia, lyriška šią knygą sudarančių novelių nuotaika.
Knygos vertėjas Gražvydas Kirvaitis
Jūs galite laimėti šią knygą – tam jums reikia parašyti: kurią mokslinės fantastikos knygą jūs labiausiai mėgstate ir kodėl?
Atsakymus rašykite „15min knygų lentynos“ paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“.