LIETUVIŲ AUTORIŲ GROŽINĖS KNYGOS
Mantas Adomėnas „Moneta & labirintas II“
„Baltos lankos“
Praėjusių metų pabaigoje pasirodžiusi pirmoji „Moneta & labirintas“ dalis iš karto tapo bestseleriu, ji patraukė gerai suregzta šnipinėjimo istorija, o kartu ir filosofinėmis temomis apie išdavystę, mentorystę, apmąstymais apie tai, kas pastūmėja pasirinkti žvalgybininko darbą, alternatyviosios Lietuvos istorijos inkliuzais ir autentiška atmosfera. Knyga nutrūko labai intriguojančiu epizodu, ir, laimei, neilgai reikėjo laukti antrosios dalies, kuri išleidžiama Vilniaus knygų mugei.
Benas Lastauskas „Tiems, kurie neskaito“
„Laisvės TV“
Žinomas tinklaraštininkas Benas Lastauskas debiutuoja knyga, kurios veikėjus, anot jo, vienija tai, kad jie neskaito knygų. Joje galime rasti kasdienio, atpažįstamo žargono, šiurkštaus slengo, svetimybių, kūriniu jis siekia sudominti šiuolaikinį jaunimą, o knyga yra pasakojimas apie „žmones, kuriuos galime sutikti bare penktadienio vakarą, sporto klube ar laukdami eilėje prie greitojo maisto kiosko. Galbūt tai mūsų vaikystės draugai ar seni klasiokai, o gal netgi mes patys arba mūsų jauni suaugę vaikai“.
Elena Leontjeva „Turgaus aikštė“
Vertė Nora Jazbutytė, „Alma littera“
Žinoma ekonomistė pristato istorinį romaną, kuris apibūdinamas kaip knyga „apie meilę, išdavystę, valdžią ir amžinąjį alkį“. Knygoje supinami du laikotarpiai, dvi epochos, dviejų moterų gyvenimai. Žana d'Ark, keičianti viso žemyno istoriją, ir mūsų laikų Žana, kuri „alsuoja prancūziškąja dvasia, kerinčia alchemija, lemtinga meile dirigentui“. Romanas – apie laikui nepavaldžius dėsnius, aistras ir stiprias asmenybes.
Sigitas Parulskis „Kaip aš mečiau“
„Alma littera“
Kiekviena nauja Sigito Parulskio knyga tampa įvykiu mūsų literatūroje, nekantriai laukiamas ir šis jo romanas. Pats autorius sako, kad jam patinka keliauti, rankiojant fragmentus atmintyje, net jeigu kartais jie atrodo tarpusavyje nesusiję. Iš dalies apie tai yra ir šis kūrinys: „Ši knyga apie žmogų, nusprendusį mesti rūkyti, ir šis sprendimas jį nuveda labai toli: į praeitį, į atmintį, į melancholiškos ir linksmos patirties, į padorumo ribas kartais peržengiančios vaizduotės kelionę“.