1
„Yanjiyou Capsule“ knygynas (Džedziango provincija, Kinija)
Kaip rašoma publikacijoje, psilankyti „Yanjiyou Capsule“ knygyne verta, nes jis įsikūręs architektūros stebukle. Tarp kalnų ir miško atsiskyrusi Tonglu vietovėje esanti TAO+C pakeitė medinio namo paskirtį į kapsulių viešbutį, biblioteką ir knygyną. Visiškai stiklinė rytinė siena ir įdubusi skaitymo vieta yra viena iš daugelio išskirtinių pastato dizaino elementų.
2
„Dujiangyan Zhongshuge“ knygynas (Čengdu, Kinija)
Kai 2020 m. buvo atidarytas „Dujiangyan Zhongshuge“ knygynas, buvo sunku išvengti naujienų apie šį siurrealistinį šedevrą. Bendrovė garsėja savo maksimalistiniais knygynais, ir ši vieta – su bokšto knygų spiralėmis ir skulptūrinėmis lentynomis – nebuvo išimtis.
3
„El Ateneo Grand Splendid“ (Buenos Airės, Argentina)
„Nenuostabu, kad Buenos Airių Recoleta rajone esantis El Ateneo Grand Splendid ne kartą buvo pripažintas vienu gražiausių pasaulio knygynų“, – apie šį istorinį grožį rašo gražiausius pasaulio knygynus atrinkusi Elizabeth Stamp. Bibliofilų rojus įsikūręs sename teatre, kuriame kadaise vyko tango legendų, operos spektakliai ir filmų peržiūros. Originalų pastatą 1919 m. suprojektavo Peró ir Torresas Armengolas.
4
„The Last Bookstore“ (Los Andželas, Kalifornija)
22 tūkst. kvadratinių pėdų ploto „The Last Bookstore" Los Andžele įsikūręs buvusiame banko pastate. Šioje vietoje yra daugiau nei 250 tūkst. knygų, todėl dabar tai yra didžiausia Kalifornijoje naujų ir naudotų knygų parduotuvė. Kiti svarbūs šios erdvios vietos bruožai – iš knygų padaryta freska ir tunelis.
5
„The Center for Fiction“ (Bruklinas, Niujorkas)
Bruklino Fort Gryno rajone įsikūręs „The Center for Fiction“ yra dalis 200 metų ne pelno siekiančios organizacijos, kuri pirmą kartą pradėjo veikti kaip Niujorko merkantilinė biblioteka. Be gerai aprūpinto knygyno, šiame literatūros centre yra kavinė, baras ir tik nariams skirta biblioteka.
6
„Van der Velde in de Broeren“
Skliautuotos lubos ir vitražiniai langai yra vieni iš labiausiai akį traukiančių elementų, kuriuos lankytojai ras apsilankę šiame olandų knygyne. Tačiau tikrai verta giliau pažvelgti ir į pastato istoriją. Pirmą kartą 1466-1512 m. dominikonai pastatė bažnyčią, o 2013 m. statinys buvo pertvarkytas į knygyną.
7
„Daunt Books“ (Londonas, Anglija)
Ši parduotuvė, turbūt gražiausias Londone įsikūrusio knygyno padalinys, įsikūręs nuostabiame Edvardo laikų pastate. Nors „Daunt“ turi įspūdingą grožinės literatūros kolekciją, ji išsiskiria plačiu kelionių skyriumi. Be abejo, verta paminėti ir nuostabius architektūros elementus, tokius kaip stoglangiai, ąžuoliniai balkonai ir vitražinis langas.
8
„La Increíble“ (Meksika, Meksika)
Minimalizmą mėgstantiems skaitytojams būtina aplankyti Meksikoje esančią „La Increíble“ parduotuvę. Jaukioje erdvėje nuo grindų iki lubų išdėstytos lentynos, čia taip pat vyksta poezijos vakarai ir autorių knygų skaitymai. Tai žymi dizaino mėgėjų vieta, nes didžiąją parduotuvės prekių dalį sudaro dizaino knygos.
9
„Libreria Palazzo Roberti“ (Basano del Grapa, Italija)
Šis nepriklausomas knygynas, priklausantis vietinei šeimai, pirmą kartą atidarytas 1998 m. KAip teigė E.Stamp, „Kalbant apie vietą, sunku pranokti „Libreria Palazzo Roberti“, įsikūrusį XVII a. didikų rūmuose Basanos del Grapa mieste.“ Viduje lankytojai ras tris aukštus tyrinėjamos istorijos, įskaitant nuostabias restauruotas freskas.