Pasak paties autoriaus, ši knyga gimė iš smalsumo ir noro sužinoti bei suprasti daugiau apie XV–XVIII a. Vakarų Europos tapybą, žymiausius menininkus bei jų darbus. Tam prireikė dešimčių skirtingų šaltinių: straipsnių, knygų, diskusijų, archyvinių dokumentų, vertimų, įvairių vaizdo įrašų kursų prenumeratų ir galiausiai – studijų apie Italijos Renesanso dailę Oksfordo universitete.
„Su visa pagarba dailės istorijos profesionalams ir diplomuotiems dailės istorikams – jų knygas skaityti yra darbas“, – teigia A.Tapinas ir pabrėžia, kad rašant šią knygą jam norėjosi parodyti ne tik paveikslus ir jų detales, bet ir atskleisti to laikotarpio paslaptis bei intrigas, įterpti savo paties rašytus literatūrinius etiudus, dirbtinio intelekto sukurtas iliustracijas ir įvairius vaizdo įrašus iš savo kelionių po muziejus.
Ši knyga – tai subjektyvus XV–XVIII a. garsiausių dailininkų ir jų kūrinių paslapčių albumas, kuriame autorius analizuoja Bellinio, Botticellio, Claude, Raphaelio, Bruegelio, Michelangelo, da Vincio, Caravaggio ir kitų menininkų tapybos šedevrus.
Knygų mugėje apie šią intriguojančią knygą A.Tapiną kalbino Aidas Puklevičius.