Pranešime žiniasklaidai rašoma, kad keturioliktąjį kartą vyksiantis seminaras šiemet skiriamas Lietuvos atkurtos nepriklausomybės jubiliejui paminėti. Jame bus aptariama lietuvių literatūros kaita nuo 1990-ųjų, atgarsio sulaukusios knygos, šiuolaikinės literatūros ir jos tyrimų problemos. Kultūrinėje programos dalyje skambės šiuolaikinė lietuvių poezija.
Pranešimuose sodrų politinių ir kultūrinių pokyčių laiką apžvelgs mokslininkai Darius Kuolys bei Dalia Satkauskytė. Kaip nepriklausomybės laikotarpio literatūrą vertina skaitytojai, paaiškės diskusijoje apie dabartinės Lietuvos literatūros kanoną. Į seminarą registravęsi dalyviai buvo paprašyti sudaryti savąjį nepriklausomybės trisdešimtmečio svarbiausių lietuvių literatūros kūrinių penketuką. Kokie kūriniai ir autoriai dominavo skaitytojų vaizduotėje, bus galima išgirsti ir asmeninių kanonų aptarime, kuriame dalyvaus rašytojai Giedrė Kazlauskaitė, Andrius Jakučiūnas, Gintaras Bleizgys bei literatūrologas Marijus Šidlauskas. „Seminare sieksime sužadinti svarstymus apie literatūrinio kanono prasmę, jo atsinaujinimo būtinybę arba neįmanomybę XXI amžiuje,“ – teigė būsimų pokalbių moderatorius Rimantas Kmita.
Seminaras per keturiolika metų sukūrė savas programos tradicijas. Viena iš jų – susitikimas su rašytoju. Šiemet klausytojai turės progą geriau susipažinti su dramaturgu, Nacionalinės premijos laureatu Mariumi Ivaškevičiumi. Svarbi „Literatūros salų“ programos dalis – poezijos skaitymai. Šiemet savo kūrybą skaitys nepriklausomybės metais subrendę ar užaugę poetai: Gintaras Bleizgys, Giedrė Kazlauskaitė, Rimantas Kmita, Donatas Petrošius, Gytis Norvilas, Laima Kreivytė, Antanas Šimkus, Mindaugas Nastaravičius, Mantas Toločka. Tradiciškai vakarą užbaigs „Tekstai iš atminties“, kuriuose gali dalyvauti visi norintieji mintinai deklamuodami mėgstamiausias eiles įvairiomis kalbomis.
Seminaras „Literatūros salos“ yra kasmet nuo 2006 m. rengiamas tęstinis Lietuvos aukštųjų mokyklų literatūros studentų ir dėstytojų mokslinis bei kultūrinis vasaros renginys, skirtas įtraukti akademinį jaunimą į bendrą intelektualinį pokalbį, kurti institucines ribas peržengiančią terpę gilintis į „gyvąjį“ Lietuvos kultūros vyksmą. Seminarą organizuoja Lietuvių literatūros ir tautosakos institutas bei VU Filologijos fakulteto Lietuvių literatūros katedra, remia Lietuvos kultūros taryba.