„Tai neeilinė ir, kaip buvo galima tikėtis, išraiškinga kalba. Dabar, kai paskaita perskaityta, B.Dylano nuotykis artėja prie pabaigos“, – savo tinklaraštyje parašė Akademijos nuolatinė sekretorė Sara Danius.
Savo paskaitoje, kurios garso įrašas buvo nusiųstas Švedijos akademijai, muzikos legenda kalba apie galimas jo dainų tekstų ir literatūros sąsajas.
„Kai gavau Nobelio literatūros premiją, man pirmiausia kilo klausimas, kaip mano dainos yra susijusios su literatūra“, – sakė B.Dylanas.
Tada atlikėjas pamini įkvėpimo šaltiniu jam tapusius muzikantus, tokius, kaip Charlesas Hardinas Holley, kurio muzika „pakeitė gyvenimą“ ir dar paauglystėje paskatino norėti kurti dainas, taip pat didelį įspūdį jam palikusius literatūros klasikos romanus, įskaitant „Mobį Diką“, „Vakarų fronte nieko naujo“ (All Quiet on the Western Front) ir „Odisėją“ (The Odyssey).
B.Dylanas, kurio eilės įkvėpė kelias gerbėjų kartas, yra pirmas šį garbingą literatūros apdovanojimą gavęs dainų kūrėjas.
Nobelio premijos laureato paskaita, kuri gali būti įvairių formų – trumpos kalbos, pasirodymo, vaizdo transliacijos ar net dainos – turi būti parengta per pusę metų nuo gruodžio 10-osios.
Dabar B.Dylanas galės atsiimti kartu su Nobelio premija laureatui skiriamą 8 mln. kronų piniginį prizą.
Nobelio literatūros premija šiam atlikėjui buvo paskirta už „naują poetinę didžios amerikiečių dainos tradicijos išraišką“.