Šis politikas, anksčiau palaikęs radikaliųjų islamistų pažiūras, dabar laikosi kitokio požiūrio ir netgi papuolė į jų nemalonę, kuomet prieš dvejus metus pareiškė, kad Mahometą vaizduojančios karikatūros nėra įžeidžiančios. Tada iš islamistų jis net sulaukė grasinimų mirtimi.
Pats politikas sako, kad jo požiūrį pakeitė 1945-ųjų G.Orwello romanas „Gyvulių ūkis“. Perskaitęs jį vyras suprato, kad „neįmanoma sukurti utopijos“.
Aš galvojau – Dieve, nepasitikėčiau šiais vaikinais, jei jie ateitų į valdžią. Jeigu šis kalifatas, teorinis kalifatas, būtų įkurtas, tai būtų tikras košmaras
Anglijoje gimęs vyras paauglystėje susižavėjo radikaliųjų islamistų idėjomis ir būdamas 16 prisijungė prie džihadistų organizacijos „Hizb ut-Tahrir“. Jis keliavo į Pakistaną ir Daniją, skleisdamas organizacijos idėjas ir kurdamas grupuotės kuopeles. Nuvykęs į Egiptą jis buvo suimtas, nes toje šalyje ši organizacija yra uždrausta.
M.Nawazas sako, kad kalėjimas išėjo jam į naudą. Bendravimas su radikaliaisiais islamistais atgrasė jį nuo buvimo toliau šioje organizacijoje, o „Gyvulių ūkio“ perskaitymas galutinai pastūmėjo jį tolyn nuo radikaliojo ekstremizmo. „Aš galvojau – Dieve, nepasitikėčiau šiais vaikinais, jei jie ateitų į valdžią. Jeigu šis kalifatas, teorinis kalifatas, būtų įkurtas, tai būtų tikras košmaras.“ Anot jo, šių islamistų atėjimas į valdžią būtų kažkas panašaus į G.Orwello aprašytąjį „Gyvulių ūkį“.
Grįžęs į Angliją M.Nawazas išstojo iš ekstremistinės organizacijos ir įkūrė kitą – kovojančią prieš ekstremistus.