Didžiausio Baltijos šalyse knygyno atidaryme Algimantas Čekuolis tikino: „Knygynas yra ne atgyvena, o savotiška bažnyčia“

Knygų bičiuliai nuo šiol turės dar daugiau pagundų – duris skaitytojams antradienį atvėrė iki šiol didžiausias knygynas ne tik Lietuvoje, bet ir visose Baltijos šalyse. Beveik 3000 kv. m. ploto knygyną „Pegasas“, kuriame namus rado daugiau nei 15 tūkst. knygų, įvertino ir gyvąja enciklopedija vadinamas žurnalistas bei populiarių knygų autorius Algimantas Čekuolis.
Algimantas Čekuolis
Algimantas Čekuolis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

„Galbūt šiam knygynui dar toloka iki didžiausio knygyno pasaulyje, kuris įsikūręs Toronte, tačiau vis dėlto Lietuvos skaitytojai nuo šiol galės didžiuotis ne tik tuo, kad esame daugiausiai skaitanti tauta iš Baltijos šalių, bet ir didžiausiu Baltijos šalyse knygynu“, – knygyno atidaryme pabrėžė gidu tapęs knygų mylėtojas Aidas Puklevičius.

Prekybos centre „Akropolis“ įsikūrusiame knygyne „Pegasas“ skaitytojai galės ne tik įsigyti knygų, bet ir turiningai praleisti laiką specialiai įrengtose erdvėse. Niekur neskubėdami, knygų mylėtojai galės norimą leidinį paskaityti patogiai įsitaisę fotelyje, ant sofos, o kitiems galbūt bus patogiau atsisėsti prie rašomojo stalo ar nukristi ant sėdmaišio. Išskirtinai didelėje vaikų zonoje mažieji skaitytojai ras ne tik gerokai didesnį vaikiškų knygų pasirinkimą, bet ir galės pažaisti lavinamuosius žaidimus ar užsiimti rankdarbiais. Knygynas taip pat gali pasigirti didesne knygų anglų ir rusų kalbomis pasiūla, atskirais raštinės, dailės ir rankdarbių prekių skyriais.

„Stengėmės sukurti knygyne jaukią virtuvinę erdvę, kad skaitytojai galėtų pasimėgauti knygos rinkimosi procesu“, – kirpdama simbolinę atidarymo juostelę, sakė UAB „ALG knygynai“ direktorė Lilija Tolbatova.

Naujojo knygyno erdves ir literatūros pasiūlą įvertino ir populiarių knygų rašytojas Algimantas Čekuolis. „Knygynas yra ne atgyvena, o savotiška bažnyčia. Čia galima praleisti kelias valandas ir išeiti nieko nenusipirkus arba įsigijus tai, ko labiausiai – arba mažiausiai – reikia. Su visa pagarba kibernetikai, knygos neišeina iš apyvartos – niekas negali pakeisti stebuklo, kuris įvyksta pradėjus skaityti knygą, – tikino žurnalistas, neslepiantis savo simpatijų ir internetui. – Žvelgiant į baltus puslapius ir juodas raides, nepastebite, kai netrukus pradedate girdėti balsus ir matyti vaizdus – įsijungia jūsų vaizduotė. Skaitymas, priešingai nei televizoriaus žiūrėjimas, reikalauja įsitempti ir priverčia smegenis dirbti. O dirbančios smegenys – daug svarbiau nei dirbantis kūnas.“

A.Čekuolis, vaikščiodamas su žmona po naująjį knygyną, prisipažino, kad panašią erdvę Lietuvoje matė tik naujojoje Vilniaus universiteto bibliotekoje Saulėtekyje.

„Gera, kai nereikia vienas kitam lipti ant sprando, kai galima ramiai susipažinti su nauja literatūra. Prisipažinsiu, esu dažnas knygynų svečias. Man įdomu pažiūrėti, kas dabar leidžiama, kas žmones domina ir ką jie perka, kaip jie renkasi knygas ir nuo ko pradeda jas apžiūrinėti, – pasakojo publicistas. – Kai manęs klausia, apie ką mano knyga, visada patariu atsiversti bet kokią knygos vietą per vidurį ir perskaityti kelis sakinius. Tai tas pats, kaip rinktis medžiagą suknelei ar kostiumui – imi ir pačiupinėji, kaip knyga sukurta, o tada sprendi – įdomu ar ne. Kartais tokiu būdu pavyksta rasti labai įdomios medžiagos iš visai netikėto autoriaus ar knygos pavadinimo.“

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
„Lidl Lietuva“ septintus metus iš eilės pripažinta geriausiu darbdaviu Lietuvoje ir Europoje
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai