Markas Kurlansky (g. 1948) – amerikiečių žurnalistas, rašytojas, vertėjas, 29 knygų suaugusiesiems ir vaikams autorius. „Druska: pasaulio istorija“ – knyga, tapusi tarptautiniu bestseleriu.
Markas Kurlansky pasakoja druskos istoriją perkeldamas skaitytoją į priešistorinę Kiniją, Senovės Egiptą (kur balzamuojant kūnus taip pat buvo neapsieinama be druskos), toliau – viduramžių Europa, kur pasninko dienomis valgyta sūdyta banginio mėsa, ir Šiaurės bei Pietų Amerika, kur nepaliaujamai vyko karai dėl druskos… Tautos, gyvenusios prie jūros, vaikėsi druską kaip stebuklingą eliksyrą, galėjusį paversti jų žuvies išteklius didžiuliais turtais. Kadaise druska simbolizavo vaisingumą, galėjo apsaugoti nuo blogos akies ar tamsiųjų jėgų. Ja buvo sutvirtinama draugystė, ji įkūnijo tiesą, išmintį ir nekintamumą. Homero vadinta „dieviškąja substancija“, druska – svarbi sudėtinė žmogaus organizmo medžiaga, vienas pirmųjų tarptautinės prekybos objektų, dažnai naudotų ir vietoje pinigų.
Druskos istorija kvepia raugintais kopūstais, silke ir sūdyta menke, sūriu, ančiuviais, ji žvanga ginklais ir žadina vaizduotę. Daugybė knygoje surinktų faktų ir istorijų liudija didžiulę autoriaus kompetenciją ir erudiciją; drauge tai pasakojimas, „pasūdytas“ anekdotais ir netikėtumais. Tai knyga, kupina istorijos, politikos, prekybos, mokslo ir kulinarijos žinių, intriguojanti ir lavinanti. Druska – kur kas daugiau, nei tik sūrūs balti kristalai; be jos nebūtų ir mūsų. Todėl druskos istorija kartu yra ir pasaulio istorija.