Elektroninės knygos Europoje vis dar užima kur kas mažesnę dalį knygų rinkoje, nei Jungtinėse Valstijose, tačiau Frankfurto knygų mugėje dalyvaujantys leidėjai optimistiškai žvelgia į pastaruoju metu didėjančią tokių leidinių paklausą ir ateities perspektyvas.
Elektroninių knygų skaityklės kai kuriose Europos šalyse pasirodė gerokai vėliau, ir šių knygų kainos yra per daug aukštos, kad galėtų atitraukti skaitytojus nuo jiems įprastų popierinių knygų, sako leidėjai.
Kasmet vykstančios Frankfurto mugės direktorius Juergenas Boosas taip pat sutiko, kad bendras Europos skaitytojų prisirišimas prie spausdintų knygų kaip kultūrinę vertę turinčio apčiuopiamo objekto sulaiko Europos skaitytojus nuo perėjimo prie elektroninių leidinių.
„Taip yra ne dėl asortimento, elektroninės knygos yra... daugiau socialinis reiškinys“, – prieš parodos atidarymą kalbėjo jis apie padėtį Vokietijoje.
Šiais metais elektroninių knygų pardavimas Vokietijoje išaugo dvigubai, tačiau jų dalis tesudaro du procentus iš visų parduodamų knygų. Tuo tarpu Jungtinėse Valstijose elektroninės knygos užima 20 proc. rinkos, sakė Vokietijos knygų pardavėjų ir leidėjų asociacijos prezidentas Gottfriedas Honnefelderis.
Didžioji Britanija, kur skaitmeninių knygų skaityklę kompanija „Amazon“ pristatė 2010 metais, yra toliau pažengusi šioje srityje. Remiantis Leidėjų asociacijos duomenimis, per pirmąjį 2012 metų pusmetį iš visų Britanijoje parduotų knygų 13 procentų buvo elektroninės.