Šioje knygoje Visuomenės sveikatos mokslų profesorius, vienas įtakingiausių pasaulio žmonių, TED fenomenas Hansas Roslingas drauge su savo ilgamečiais bendradarbiais Anna ir Ola siūlo radikaliai naują požiūrio į pasaulį metodą. Jie išskiria dešimt dalykų, iškreipiančių mūsų požiūrį: mes labai linkę dalinti pasaulį į dvi dalis („mes“ ir „jie“), šiurpti nuo žiniasklaidos, kuri bando valdyti mus baimės kupinomis antraštėmis, neteisingai suvokti progresą (pasaulis eina vis blogyn).
Mūsų problema – kad mūsų supratimas apie pasaulį klaidingas, paremtas išankstiniais įsitikinimais ir pasenusia informacija. Todėl mums reikia factfulness.
Factfulness – tai duomenų naudojimo būdas, apie kurį nieko nežinojote: duomenys kaip terapija. Tai supratimas, veikiantis kaip proto ramybės šaltinis. Nes pasaulis nėra toks dramatiškas, kaip jums atrodo.
Ši knyga – tarsi statistika paremta paguoda visiems, kurie linkę pernelyg nerimauti. Skamba neįtikėtinai, bet tai tiesa. Ji duoda mums žinių ir įrankius, kuriuos pasitelkę, liausimės skirstyti pasaulį į juodą ir baltą, kraupti dėl didėjančių grėsmių ir pamatysime, kad viskas yra visai kitaip ir daug geriau, nei manėme. Ši knyga apie pasaulį ir koks jis iš tiesų yra. Taip pat – apie jus ir kodėl jūs (beveik visi, su kuriais kada nors susitikau) nematote pasaulio, koks jis yra iš tikrųjų. Knyga apie tai, kokių priemonių galite imtis, kad pasijustumėte pozityvesni, atsipalaidavę ir kupini vilties, kai iš cirko palapinės sugrįšite į pasaulį.
Hansas Roslingas su Ola Rosling ir Anna Rosling Rönnlund. Faktų galia. Factfulness. Dešimt priežasčių, kodėl klystame mąstydami apie pasaulį ir kodėl viskas nėra taip blogai, kaip atrodo. Iš anglų kalbos vertė Daiva Vilkelytė. – Vilnius: Tyto alba, 2018. – 399 p. Viršelio dizainas – Ilonos Kukenytės.