Po teatralizuoto atidarymo, mugės globėjos, prezidentės Dalios Grybauskaitės, sveikinimo kalbą perskaitė jos patarėja Rūta Kačkutė: „Per du dešimtmečius mugė augo ir brendo drauge su Lietuva. Nuo kuklaus renginio, tilpusio vienoje salėje, Knygų mugė išsiskleidė į daugiašakį kultūros įvykį, didžiausią visame Baltijos regione. Panašiai ir Lietuva per tą laiką tapo stipri, matoma ir girdima tiek Europoje, tiek visame pasaulyje. Ir čia matau didelį mūsų kūrėjų, kultūros žmonių indėlį <…>.
Nors mugės pristatyti nebereikia, vis tiek norisi. Norisi ja džiaugtis, kalbėti apie ją su pasididžiavimu – kaip apie išskirtinį, mums visiems svarbų reiškinį. Norisi, kad jaunus žmones ir vaikus mugės salėse pagautų kūrybos kibirkštis, ir jau niekada nepaleistų. Neabejoju išskirtiniu Knygos mugės nuopelnu, kad Lietuvoje daugybė apsiskaičiusių, išsilavinusių, talentingų žmonių. Kuo jų daugiau, tuo Lietuvoje šviesiau, tuo daugiau minties erdvės, pozityvaus mąstymo, kūrybingumo.“
Susirinkusiuosius sveikino ir kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas: „Žymus rašytojas, semiotikas Umberto Eco, paklaustas, ar išnyks tradicinė knyga, atsakė štai taip: „Mano manymu, knyga yra toks žmonijos išradimas kaip šaukštas, kaip ratas, kaip žirklės. Tai tokie išradimai, kurių nebeįmanoma patobulinti. Jei kas nors bando knygą patobulinti, tai gali ją tik sugadinti.“
Anot jo, Lietuvos valstybės ir visuomenės raida glaudžiai susijusi su knygos istorija, todėl ir idėja prieš dvidešimt metų įkurti Knygų mugę, visuomenei išgyvenant išbandymus laisvąja rinka ir vartotojiškumu, taip pat buvo ypač reikšmingas žingsnis.
M.Kvietkauskas teigė, jog kasmet Knygų mugės auditorija ir knygų pardavimai vis labiau auga, tačiau svarbu atkreipti dėmesį ir į kitus dalykus: „Svarbu ne tik pridėtinė, bet ir pamatinė erdvė. Kiek mes jos išsaugome, kiek jos sukuriame. Labai svarbus Knygų mugės turinys. Jis seniai tapo ne tik susipažinimu su knygų leidybos naujovėmis, bet ir forumu, kuris atliepia aktualiausias visuomenei temas, kur susirenka piliečiai svarstyti viešosios erdvės dalykų kartu su knyga.“
Ministras prisiminė šūkį, sukurtą Lietuvai prisistatant Frankfurto knygų mugėje – „Pasakojimas tęsiasi“: „Šia proga norėčiau sujungti šūkius ir palinkėti [Knygų mugei] štai taip – „Po dvidešimties metų – laukite tęsinio.“
Ministras taip pat įteikė Kultūros ministerijos padėkas Knygų mugės organizatoriams bei prie renginio augimo prisidėjusiems asmenims: Mildai Gembickienei, Lolitai Varanavičienei, Giedrei Kadžiulytei, Gyčiui Vaškeliui, Aušrinei Žilinskienei, Rasai Balčiukonytei, Arvydui Andrijauskui, Sigutei Chlebinskaitei.
Ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius teigė, kad knygų leidyba yra pats šviesiausias verslas. Verslas, kuris pakeitė ir tebekeičia visuomenes, valstybes, žmones: „Jei ne knyga, jei ne verslus požiūris į ją, ko gero, mūsų pasaulis būtų prastesnė vieta gyventi ir mums, ir mūsų vaikams.“
Ministras įteikė padėkas Lietuvos leidėjų asociacijai, Lietuvos kultūros institutui, „Litexpo“ parodų rūmams.
Tardamas sveikinimo žodį, Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius džiaugėsi, kad Knygų mugė nėra vienadienis nuotykis, o kiekvieni metai leidžia iš jos pasisemti vis daugiau: „Ne kiekvienam renginiui lemta tokiu tapti. Nuoširdžiai noriu padėkoti visiems, kurie prie to prisidėjo.“
Svarstydamas apie Knygų mugės ateitį, meras išreiškė lūkestį, kad mugė taps nelyg knyga, perduodama iš kartos į kartą – kad tie, kurie čia atėjo būdami vaikais, atsives ir savo atžalas.
Baigiant atidarymo renginį, du eilėraščius perskaitė poetas, publicistas, Nacionalinės premijos laureatas Tomas Venclova.