Jurgos Ivanauskaitės fenomenas: rašytoja, dailininkė, kultūros reiškinys

Jūratė Baranova. Jurgos Ivanauskaitės fenomenas: tarp siurrealizmo ir egzistencializmo. – Vilnius: Tyto alba, 2014. – 540 p. Iliustr. Viršelio dailininkė Asta Puikienė.
Knygos viršelis
Knygos viršelis / Leidyklos „Tyto alba“ nuotr.

Jūratė Baranova – filosofijos profesorė, eseistė, literatūros kritikė, daugelio knygų autorė. Ypač domisi tarpdisciplininiais tyrimais – tiria idėjas, kylančias iš filosofijos ir literatūros, filosofijos ir vizualiojo meno sandūros. J. Ivanauskaitės fenomeną autorė analizuoja per kūrybos ženklus. Pasitelkiama visa jos kūryba: ir literatūrinė, ir vizualioji. Remiamasi ir pokalbiais su Jurgos mama Ingrida Korsakaite, iki šiol neskelbtais Jurgos laiškais bičiuliams. Knygoje rašoma apie Jurgos Ivanauskaitės pasaulėvoką ir jos raiškos būdus. Autorė į kūrėją žvelgia plačiai – ne tik kaip į rašytoją ir dailininkę, bet ir kaip į kultūros reiškinį, neabejotinai palikusį ryškų pėdsaką lietuvių kultūros istorijoje. 

„Jurgos noras toliau gyventi su mumis pildosi. Jūratė Baranova savo įkvėptoj studijoj pažvelgia į jos gyvenimą ir kūrybą per labai platų kultūrinį ir filosofinį kontekstą. Tai netikėtai atveria Jurgos Ivanauskaitės egzistencinių, meninių ieškojimų sudėtingumą ir gelmę. Knygoje sėkmingai įgyvendintas vienas aktualiausių šiandienos uždavinių – suvokti savąją kultūrą tarp kitų kultūrų.“

Vanda Juknaitė 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai