Renginyje dalyvaus: Švedijos karalystės ambasadorė Lietuvoje Cecilia Ruthström-Ruin, Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas ir bibliotekos direktoriaus pavaduotoja Laima Pačebutienė.
Ar knygose vaikams galima pasakoti bet ką? Daugelyje švediškų knygų vaikams rašoma apie tokius dalykus, kurie suaugusiems gali pasirodyti per sudėtingi: apie vienatvę bei mirtį, apie draugystę ar begalinę vaizduotę. Vaikams patinka skaitomose knygose atpažinti save. Tačiau tai nereiškia, kad aprašomieji įvykiai turi vykti vaikui pažįstamoje aplinkoje. Vienas iš neabejotinai didžiausių literatūros privalumų yra tai, kad pasakojimai praplečia pasaulį, jo ribas.
Tarp parodos personažų sutiksite gudrių vaikų, kurie atskleidžia paslaptis, stiprių princesių, kurios gelbėja princus, mažų vaikų, kuriuos apima pavydas, pyktis ar liūdesys. Tarp jų yra ir vaikų, mąstančių apie tai, kur jie buvo iki gimimo, vienišų vaikų, vaikų, kurie nori tvarkyti savo gyvenimą patys. Šie vaikai turi galimybę būti skirtingi, rasti savo vietą ir tobulėti.
Švedijoje svarbu, kad būtų tokių literatūrinių kūrinių, kuriuose vaizduojami skirtingi vaikai ir kad jie jaustųsi esą visuomenės dalimi. Kelias, kaip to pasiekti – tai tarptautiniai mainai. Išverstos knygos suranda skaitytojus įvairiuose pasaulio kraštuose, skatina vienas kitą suprasti ir pažinti. Tai ypač svarbu jauniesiems skaitytojams.
Galbūt geriausiai apie tai yra pasakiusi Astrida Lindgren: „Gera literatūra suteikia vaikui vietą pasaulyje, o pasauliui – vietą vaiko širdyje.“
Paroda Klaipėdos apskrities viešojoje I.Simonaitytės bibliotekoje eksponuojama iki 2016 m. sausio 7 d.