Dalyvaus: B.Rožinsko artimieji, amžininkai, Lietuvos buriuotojų sąjungos generalinis sekretorius Linas Tamkvaitis, leidėjai žurnalistai Vidmantas Matutis ir Gediminas Pilaitis.
Apie pirmąjį lietuvio buriuotojo Broniaus Rožinsko žygį per Atlantą (1962-1963 m.) ilgą laikė Lietuvoje ir už jos ribų beveik nieko nežinota. Lietuvą nuo laisvojo pasaulio skyrė geležinė uždanga.
Tuo metu pasaulį buvo sukausčiusi „Karibų krizė“, įplieksta SSRS vadovybės į Kubą perkeliamš raketų 1962 m. spalį. Žurnalisto Arnoldo Čaikovskio surinkti istoriniai ir dokumentiniai faktai apie B.Rožinsko kelionę per Atlanto vandenyną – pirmasis toks išsamus liudijimas apie šį buriuotoją ir jo žygį.
B.Rožinsko kelionė pristatyta kaip reikšmingas ne tik Lietuvos, bet visų Rytų Europos buriavimo istorijos įvykis. Kelionės maršrutas nusidriekė iš Ščecino. „Hermes II“ plaukė ne su Lietuvos, o su Lenkijos vėliava. Tai buvo pirmoji pokarinė šios šalies buriuotojų kelionė per vandenyną. Be lietuvio, jachtoje buvo ir trys lenkai. „Hermes II“ priklausė B.Rožinskui, jis buvo žygio įkvėpėjas ir organizatorius. Keista, kad jo vardas iki šiol neįrašytas Lietuvos jūreivystės istorijoje.
1986 metų kovo 11-ją JAV miręs B.Rožinskas į Lietuvą negrįžo. Vykdant velionio valią jo pelenai išbarstyti virš Ramiojo vandenyne.
A.Čaikovskio knygoje akcentuojamos B.Rožinsko sąsajos su Klaipėda – jis keletą metų dirbo Smiltynės jachtklube instruktoriumi, bendravo su uostamiesčio buriuotojais, jachtomis raižė Kuršių marias.