„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai

Knygos, kurias reikėtų perskaityti, iki jums sukaks trisdešimt

Knygų skaitymas yra ne tik laisvalaikio leidimo būdas. Literatūra formuoja asmenybę, tad svarbu, kokias knygas renkatės skaityti. Knygų skaitymas itin aktualus jūsų asmenybės brendimo laikotarpiu – iki jums sukanka trisdešimt, rašo „The Independent“.
Anos Frank dienoraštis
Anos Frank dienoraštis / „Scanpix“/AP nuotr.
Temos: 2 Knygos Literatūra

Pasirinkę tinkamą literatūrą galite nusitiesti sėkmingą kelią į ateitį. Pavyzdžiui, knygos jums gali padėti giliau pažvelgti į gyvenimą, atrasti tikrąjį tikslą, kurio jums reikia siekti.

Susipažinkite su knygomis, kurias portalas „Quora“ rekomenduoja perskaityti iki jums sukaks trisdešimt: iš šio sąrašo pateikiame knygas, kurios yra išleistos lietuvių kalba. Visą sąrašą galite rasti paspaudę čia.

„Rūstybės kekės“

1939 metais išleista JAV rašytojo Johno Steinbecko knyga „Rūstybės kekės“ yra laikoma geriausiu jo romanu, kuris autoriui atnešė ir prestižinę Pulitzerio premiją.

Knygos viršelis/„Rūstybės kekės“
Knygos viršelis/„Rūstybės kekės“

Romanas pasakoja apie Didžiosios ekonominės krizės laikotarpį. Akiratyje – vienos šeimos gyvenimas. Knygoje pasakojama apie žmones, kurie bėgdami nuo sunkaus gyvenimo Oklahomoje palieka savus namus ir keliasi į Kaliforniją, kur tikisi ne tik atgauti orumą, bet ir turėti sėkmingą ateitį.

„Kelyje“

Tai žymiausias amerikiečių rašytojo, poeto ir bitnikų judėjimo pradininko Jacko Kerouaco romanas, išleistas 1957 metais. Romanas tapo bitnikų ir hipių legenda, padariusia didelį poveikį ir literatūrai, ir gyvenimo būdui abiejose Atlanto pusėse.

Knygos viršelis/„Kelyje“
Knygos viršelis/„Kelyje“

Knyga propagavo laisvo, niekuo nesuvaržyto, neprisirišusio prie vietos ir daiktų, „tranzuojančio“ žmogaus idėją. Knygoje herojai yra visą laiką kelyje – jie keliauja iš Niujorko į San Fransiską, iš Meksikos į Naująjį Orleaną. Didžiausias jų troškimas – nebūti daiktų vergais ir patirti tikrą gyvenimo džiaugsmą.

TAIP PAT SKAITYKITE: Jackas Kerouacas: kelyje su droviuoju bitnikų karaliumi

„Dienoraštis“

Tai vienas iškalbingiausių ir labiausiai jaudinančių Holokausto liudijimų. Slapstydamasi nuo nacių Amsterdame su šeima ir draugais Ana Frank rašė dienoraštį. Ji mirė Bergen–Belzeno koncentracijos stovykloje 1945 metais nesulaukusi šešioliktojo gimtadienio.

Išgyvenęs Anos tėvas įvykdė dukters norą – paskelbė jos dienoraštį. Ši knyga išversta daugiau nei į 50 užsienio kalbų ir išleista daugiau nei 25 mln. tiražu. Dienoraštyje Ana aprašė gyvenimą slėptuvėje, paaugliškas problemas, gimstančius jausmus, savęs atradimą ir negęstantį tikėjimą gėrio pergale prieš blogį.

Knygos viršelis/„Dienoraštis“
Knygos viršelis/„Dienoraštis“

Šios knygos recenziją galite skaityti paspaudę čia.

„Mažasis princas“

Tai garsiausias Prancūzijos rašytojo Antoine'o de Saint-Exupery apsakymas, išleistas 1943 metais. Įdomu yra tai, kad autorius pats iliustravo savo pasakojimą. Nors kūrinys yra pateikiamas kaip pasaka, tačiau jis yra skirtas ir vyresnio amžiaus skaitytojams.

Knygos viršelis/„Mažasis princas“
Knygos viršelis/„Mažasis princas“

Knygoje kalbama apie žmogaus likimą, gyvenimo prasmę, visuomenę, suaugusių žmonių gyvenimą. 

Skaičiuojama, kad apsakymas išverstas beveik į 200 pasaulio kalbų, o bendras tiražas siekia daugiau nei 80 mln. Japonijoje net veikia Mažojo princo muziejus.

TAIP PAT SKAITYKITE: Geriausi 2015 metais išleisti kūriniai, kuriuos verta perskaityti

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Influencerė Paula Budrikaitė priėmė iššūkį „Atrakinome influencerio telefoną“ – ką pamatė gerbėjai?
Reklama
Antrasis kompiuterių gyvenimas: nebenaudojamą kompiuterį paverskite gera investicija naujam „MacBook“
Reklama
„Energus“ dviratininkų komandos įkūrėjas P.Šidlauskas: kiekvienas žmogus tiek sporte, tiek versle gali daugiau
Reklama
Visuomenės sveikatos krizė dėl vitamino D trūkumo: didėjanti problema tarp vaikų, suaugusiųjų ir senjorų