„Kitos knygos“ savo draugams, fanams ir kitiems mylintiems skaitomą žodį vasarotojams parengė knygų sąrašiuką iš naujausių ir ne tokių naujų, bet vertės anaiptol neprarandančių leidinių.
D.Adamso knyga „Keliautojo autostopu gidas po galaktiką“ puikiai tinka keliaujant. Tai šiemet vertėjo krėslą gavusio profesionalo Sauliaus Repečkos vertimas. Arturas Dentas, jo draugas Fordas Prefektas, kuris, pasirodo, esąs ateivis, ir Trilijana, Galaktikos prezidento Zafodo Biblbrokso mergina, lydimi maniakinės depresijos apimto roboto Marvino, leidžiasi į filosofiškai paradoksalią ir kosmiškai juokingą kelionę po Galaktiką. Pagal šią kultinę jau klasika tapusią knygą sukurtas ne tik filmas ir serialas, bet ir kompiuterinis žaidimas, ji buvo „Radiohead“ dainos įkvėpimas. Labai linksma, ciniška, greito veiksmo, nebanali, parašyta itin išmoningai.
Tiems, kurie keliaudami labiau mėgsta kaityti nedidelės apimties tekstus, siūlome pernai Jurgos Ivanauskaitės premija apdovanotos jaunos ir itin ryškų braižą turinčios autorės Aušros Kaziliūnaitės naujausią, ketvirtąją knygą „esu aptrupėjusios sienos“. Pasitelkdama paradoksalią logiką, Aušra atskleidžia uždangą į anapus įprastų daiktų ir būsenų plytinčias erdves, atrakina jas. Eilėraštis kaip juostos negatyvas – kas atrodė juoda, čia paradoksaliai, bet visiškai pagrįstai pasirodo iš tiesų visada buvę balta. Nėra nereikalingų žodžių ir bandymo vaidinti, imituoti poeziją. Jei norite šiuolaikinės ir šiuolaikiškos poezijos, sunkiai rasite ką nors geresnio.
Ką skaityti nudistų pliaže? Galbūt filosofės J. Butler studiją „Vargas dėl lyties“? O jeigu jus domina ne tik biologinės, bet ir socialinės lyties klausimai, feminizmas ir norite pasiaiškinti, kur teka šiuolaikinio pasaulio mintis (Butler mintys jau ir realizuojasi), ši knyga kaip tik jums.
Kitas puikus skaitinys nudistų pliaže – tai vizionieriaus A.Huxley „Suvokimo durys. Rojus ir pragaras“. Gyvenime galima daug ką suvokti. Ir daug kviečiančių durų yra... Ir čia visai ne tai, apie ką pagalvojote. Tai esė, kurios kalba apie sąmonės ribų išplėtimo galimybes veda skaitytoją į jokiuose žemėlapiuose nepažymėtas teritorijas – vizijas, eksperimentus, haliucinacijas, neįtikėtinus potyrius. Yra nuostabių tekstų apie klasikinės dailės kūrinius.
Skaitiniai radus laisvą minutę vidury nakties – Michaelo Katzo Krefeldo „Sekta“ ir Christiane Northrup „Deivės nesensta“. Baltijos jūros Amagerio saloje įsikūrusioje paslaptingo religinio judėjimo „Dievo išrinktieji“ būstinėje kyla gaisras. Jo metu dingsta sektos vadovas Jakobas Mesmeris – milijonieriaus sūnus, sukūręs paklausią žmonių galimybių vertinimo ir mokymo sistemą. Kokybiškas europietiškas trileris „Sekta“ tiems, kurie pasiilgo tikros ir nesumeluotos įtampos.
„Deivės nesensta“ – knyga ne tik apie moterų sveikatą, bet ir apie naująją emancipaciją – apie moterų teisę patirti džiaugsmą ir malonumą, nesvarbu, kokio amžiaus bebūtų. Puiki dovana mamoms, močiutėms, draugėms, sesėms ar tetoms.
Atsidūrėte miške, pavargote ir prisėdote ant akmens prie gaivaus upelio? Ką skaityti? Gal Tarzano autoriaus Edgaro Riceʼo Burroughso fantastinį nuotykių (retro)romaną „Marso princesė“? Kad išlaisvintų žaviąją Helio princesę Dėją Toris, pagrindiniam veikėjui tenka įsivelti į ginkluotus konfliktus tarp besivaidijančių Marso klanų. Raudonosios planetos ir jos gyventojų likimas – jo rankose... Subalansuota retro mėgėjams ir jaunimui.
Kita knyga, idealiai tinkama skaityti tiesiog ant akmens prie upelio – religijotyrininko, dėstytojo ir „bohemščiko“ Gintaro Beresnevičiaus „Nuostabūs Tomo Vagabundo nuotykiai ir regėjimai“. Tai viena iš knygų, kuriomis itin didžiuojasi ir didžiuosis „Kitos knygos“. Tai apglėbiantis ir kiton tikrovėn nusinešantis kliedesys. Tai levitavimas, sapnas, žaidimas, klajonė... Tai religijotyrininko žinios ir nuojautos, perkeltos į fantastišką, lengvą, keistą ir įtraukiantį grožinį tekstą. Ir į upelį jau žiūrėsite visai kitaip.